Wakacje na ludowo w Tuszynie

Wakacje na ludowo w Tuszynie

11
0
PODZIEL SIĘ

wnl2

Rok Oskara Kolberga przyczynił się do wyboru tematyki tegorocznych spotkań wakacyjnych odbywających się w bibliotece w Tuszynie. Ludowość, folklor to hasła, które przyświecały uczestnikom zajęć.

Czytelnicy rozpoczęli spotkania od zapoznania się z postacią Oskara Kolberga. Przy wspólnym wycinaniu papierowych serwetek poznali bajki i opowieści, które Kolberg zbierał od ludowych bajarzy. Nie obyło się również bez ludowych piosenek, przysłów i zabaw z dzieciństwa dziadków.

W bibliotece zorganizowano zajęcia krawieckie „Ej, przeleciał ptaszek”, podczas których powstały piękne ptaszki i serduszka. Samodzielne ozdabianie prac sprawiło wiele radości. Nie zabrakło także warsztatów kulinarnych „Maryna, gotuj pierogi”. Dzieci poznały proces powstawania pierogów, samodzielnie je kleiły, a co niektórzy bili prawdziwe rekordy w jedzeniu tych już ugotowanych.

wnl3

Kolejnymi były warsztaty decoupage „Z drzewa koń na biegunach”. Najmłodsi zapoznali się z techniką i dzięki specjalnym preparatom samodzielnie wykonali drewniane zabawki, takie jak kiedyś mieli ich dziadkowie. Dzieci zapoznały się także z techniką szydełkowania podczas spotkania pod hasłem „U prząśniczki siedzą”. Szydełka bardzo dzieciom się spodobały, niektórzy stworzyli piękne szydełkowe kwiaty.

Czytelnicy mieli także możliwość nauczenia się skomplikowanej techniki plecenia wieńca dożynkowego. Niestrudzeni podjęli wyzwanie i dzięki pomocy dorosłych wykonali naprawdę przepiękna pracę.

Wakacje w bibliotece minęły zbyt szybko. Już czas myśleć o tematyce na następny rok. Tych, którym podobały się zajęcia w bibliotece zapraszam od września na kolejne warsztaty, spotkania i kursy.

Monika Adamska

Gmina Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY