W niedzielę kolejne Kryterium Kamionki

W niedzielę kolejne Kryterium Kamionki

15
0
PODZIEL SIĘ

W najbliższa niedzielę 11 maja odbędzie się 31 Górski Konkurs Samochodowy Kryterium Kamionki. Według wstępnych deklaracji do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 100 załóg, jednak ze względu na pojemność trasy do startu zostanie dopuszczonych ich 90. Lista zawodników, którzy zostaną przyjęci do zawodów po złożeniu zgłoszenia w dniu i miejscu startu, zostanie ogłoszona w dniu 8 maja na stroniewww.kryteriumkamionki.pl.

fig_b

Będzie to pierwsza z dwóch zaplanowanych w tym roku edycji imprezy. Kolejne zawody odbędą się 7 września. Dodatkowo organizator – Autoklub Świdnicki z panemAndrzejem Doboszem na czele, zaplanował przeprowadzenie zawodów „niespodzianki”, ale na razie nie zdradza kiedy i na jakiej trasie.

W niedzielę w Kamionkach zobaczymy także nasze załogi. O kolejny tytuł Mistrzów Gór Sowich powalcząDawid Figurski z Joanną Spodar (Opel Kadett). W Volkswagenie Golfie z nowym pilotem zgłoszony jestMateusz Brzyk. Jeżeli uda się dokończyć przygotowanie sprzętu, na starcie powinni stanąć także Bartosz Sagan iMateusz Kaczor (Toyota Corolla). Jednym z ciekawszych samochodów, które zobaczymy na trasie w Kamionkach, będzie drifterskie BMW Mateusza Banasia. Atrakcyjne widowisko zapewnione!

kryterium_2011_5_bi

Uczestnikami zawodów mogą być wyłącznie załogi składające się z kierowcy i pilota. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie w dniu startu od godziny 8:00 do godziny 9:00 w Kamionkach przy hotelu „Czarny Rycerz”. Nowością w Kryterium będzie klasa KDL, czyli aut historycznych. W poszczególnych klasach prowadzona będzie także punktacja do tytułu Mistrza Gór Sowich”.

Niezmiennie do konkursu zostaną dopuszczeni kierowcy posiadający aktualne prawo jazdy i spełniający przynajmniej jeden z warunków: muszą posiadać zaliczone trzy rajdy popularne (KJS) w bieżącym lub w poprzednich sezonach sportowych lub posiadać kiedykolwiek licencję sportową: rajdową lub wyścigową.

Każdy członek załogi musi być wyposażony w kask ochronny stosowany w sportach samochodowych i motocyklowych, a samochód musi być wyposażony m.in. w klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i pasy szelkowe. Szczegóły znajdziecie w regulaminie zawodów na stronie internetowej www.kryteriumkamionki.pl.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 9.00 – przyjmowanie zgłoszeń

godz. 8.05 – 9.30 – Badanie Kontrolne – BK

godz. 9.00 – zamknięcie listy zgłoszeń

godz. 9.45 – odprawa załóg

godz. 10.30 – I-szy podjazd konkursowy

godz. 12.30 – II-gi podjazd konkursowy

godz. 14.03 – III-ci podjazd konkursowy

godz. 17.00 – ogłoszenie wyników prowizorycznych

godz. 18.00 – ogłoszenie wyników ostatecznych i wręczenie nagród

PODZIAŁ NA KLASY

Klasa 1 – do 903ccm

Klasa2 – od 904 do 1150 ccm

Klasa 3 – od1151 do1400 ccm

Klasa 4 – od 1401 do 1600 ccm

Klasa 5 – od 1601 do 2000 ccm

Klasa 6 – pow. 2000 ccm

Klasa KDL – historyczna

UM Pieszyce

BRAK KOMENTARZY