W Łagiewnikach też biegali

W Łagiewnikach też biegali

16
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz 5. w gminie Łagiewniki przeprowadzono ogólnopolską akcję POLSKA BIEGA – pod hasłem: „Mam nałóg. BIEGANIE to mój nowy narkotyk”.

IMG_1749

Akcja ma na celu nie tylko popularyzację biegania, jako najprostszej dyscypliny sportu, którą uprawiać może każdy bez względu na wiek, wykształcenie, itd., ale również popularyzująca zdrowy tryb życia. Bieganie po boisku, w lesie, po chodniku, po tartanie może być również alternatywą na kłopoty, stres. To może być „zdrowy nałóg”.

IMG_1849

W tegorocznym biegu wzięło udział 127 uczestników, startujących w 13 kategoriach . Bieg odbył się 31 maja 2014 r. ulicami Łagiewnik w okolicach tamy.

Gościliśmy m.in.: wójta Gminy Łagiewniki- Janusza Szpota oraz przewodniczącą Rady Gminy Łagiewniki – Marię Łaskarzewską. Na trasie biegu zgromadzili się nie tylko uczestnicy biegu, ale również kibice. Wśród zawodników znalazła się dyrekcja Szkoły Podstawowej w Jaźwinie – Barbara Dorużyńska oraz Gimnazjum w Łagiewnikach- Mariola Początek.

IMG_1887

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale. Nie zabrakło wody dla spragnionych i zdrowych jabłek na przegryzkę. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy nagrodzili statuetkami najstarszego i najmłodszego uczestnika – w tym roku płci pięknej: panią Teresę Rudnicką oraz Amelię Staszkowian.

W imieniu organizatorów i uczestników biegu składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe akcji: Radzie Gminy Łagiewniki, Gminie Łagiewniki, Panu Juliuszowi Jatczakowi – Gabinet weterynaryjny „Arka – Vet” w Łagiewnikach; Panu Piotrowi Adamowi Tadeusiakowi- Zakład Betoniarski „PAT-BET” w Łagiewnikach; Panu Franciszkowi Januszkiewiczowi- Zakład Mechaniczno-Handlowy „ZAMEH” w Łagiewnikach; Państwu Krystynie i Ryszardowi Mechedin – Sklep Spożywczy „Odido” oraz zarządowi SGB Bank Spółdzielczy w Kobierzycach.

BRAK KOMENTARZY