VII Piesza Pielgrzymka do Stoszowa

VII Piesza Pielgrzymka do Stoszowa

60
1
PODZIEL SIĘ

EŁ 14.07 tsz Stoszów 3498

VII Piesza Pielgrzymka do Stoszowa 

5 lipca, po raz siódmy wyruszyła piesza pielgrzymka do Stoszowskiego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W pielgrzymce udział wzięli wierni z pobliskich miejscowości.

Pielgrzymka wyruszyła o godz. 19:00 spod krzyża w Łagiewnikach pod przewodnictwem ks. Adama Woźniaka, który prowadzi również Częstochowską Pieszą Pielgrzymkę ze Świdnicy. Po drodze dołączyli pielgrzymi z Olesznej, Jaźwiny i innych miejscowości. Tym razem było nas ponad 100 osób.

EŁ 14.07 tsz Stoszów 1139

Z roku na rok jest nas coraz więcej, idąc dziękujemy za wszystkie łaski uzyskane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, prosimy o dalszą opiekę nad naszymi bliskimi i całymi parafiami.  Spotkanie pieszej pielgrzymki z Jaźwiny i Łagiewnik zawsze jest na granicy wioski przy kapliczce Matki Bożej z Lasalette znajdującej się na posesji państwa Kuźniecowskich. Uroczystościom w Stoszowskim Sanktuarium przewodniczył ks. Prałat Stanisław Kucharski.

Stoszowska pielgrzymka dla wielu pielgrzymów to mały trening przed pielgrzymką Częstochowską, która w tym roku wychodzi ze Świdnicy już 31 lipca. Gorąco zachęcam do uczestnictwa.

Z pielgrzymkowym pozdrowieniem – Alina Zamęcka

1 KOMENTARZ

Comments are closed.