V Powiatowy Konkurs Kartek Wielkanocnych rozstrzygnięty

V Powiatowy Konkurs Kartek Wielkanocnych rozstrzygnięty

61
0
PODZIEL SIĘ

Kolorowy papier, filc, tektura, kordonek, makaron, patyczki do uszu, a nawet ścinki kredek – z takich materiałów przy bogatej wyobraźni i dużych umiejętnościach powstały najpiękniejsze kartki wielkanocne. W tym roku na powiatowy konkurs napłynęło 80 prac. Znani są już jego laureaci.

k10_sp1_ADerucka

Prace konkursowe zostały wykonane różnymi technikami – były wydzieranki i wycinanki z papieru, kompozycje z różnych materiałów oraz papieroplastyka. Najwyżej zostały ocenione te najbardziej pomysłowe i starannie wykończone.

 k12_sp3_AJuraszek

Nadesłane na konkurs kartki wielkanocne były oceniane w trzech kategoriach. Spośród prac zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów szkół podstawowych najładniejszą, zdaniem jury, wykonała Anastazja Derucka z SP nr 3 w w Dzierżoniowie. II miejsce zajął Gracjan Sochański z SP w Piławie Górnej, a III -Adam Juraszek z SP w Łagiewnikach. W tej kategorii wyróżniono aż cztery prace. Wykonali je: Zofia Szkwarek z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Aleksandra Hetnarowicz z SP w Piławie Górnej, Marcin Szczyrkowski z SP nr 1 w Pieszycach oraz Sławomir Dąbrowski z SP w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Dzierżoniowie.

 k13_spw_ZSzkwarek

W kategorii szkół gimnazjalnych jury najwyżej oceniło kartkę wykonaną przezSabinę Topór z Gimnazjum w Piławie Górnej. II miejsce przypadło w udzialeKrzysztofowi Szczepaniakowi z ZG nr 3 w Dzierżoniowie, a III – Weronice Juraszek z G w Łagiewnikach. Na wyróżnienie zasłużyła praca Bartłomieja Gandurskiego z G w SOS-W w Dzierżoniowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury postanowiło wyróżnić dwóch autorów prac: Emilię Konieczną ze SPg w SOS-W w Dzierżoniowie oraz Patrycję Kucię z tej samej szkoły.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu 22 kwietnia, na której otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne.

Konkurs ma na celu pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych i wspieranie twórczości artystycznej na terenie powiatu. Organizator – Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Starostwo Powiatowe

BRAK KOMENTARZY