Uwaga! Zamknięcie drogi Bielawa – Piława Dolna

Uwaga! Zamknięcie drogi Bielawa – Piława Dolna

14
1
PODZIEL SIĘ

most_pil

Rozpoczęła się przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3017D z Bielawy do Piławy Dolnej. Z tego powodu droga została zamknięta dla ruchu. Objazdem trzeba będzie jeździć do 15 września. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Przebudowa mostu wiąże się z koniecznością zmiany istniejącej organizacji ruchu na drodze powiatowej 3017D. Nastąpiła ona na odcinku od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w Bielawie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 382 w Piławie Dolnej. Zmiana polega na wyłączeniu z ruchu odcinka drogi o długości ok. 30-40 mb na wysokości przebudowywanego mostu.

W kierunku Piławy Dolnej objazd drogi powiatowej nr 3017D prowadzi przez drogę gminną ul. Pułaskiego oraz częściowo przez drogę wojewódzką nr 384 do Dzierżoniowa oraz drogę wojewódzką nr 382 z Dzierżoniowa do Piławy Dolnej.

Ruch pojazdów do Bielawy odbywa się drogą wojewódzką nr 382 do Dzierżoniowa, a następnie drogą wojewódzką nr 384 do Bielawy.

Plan organizacji ruchu znajduje się tutaj: www.zdp.dzierzoniow.pl/aktualnosci/informacje-drogowe/24-przebudowa-mostu-w-ciagu-drogi-powiatowej-3017d-bielawa-pilawa-dolna.html

Przebudowę mostu za kwotę 203 tys. zł wykonuje firma „SOTPOL” z Kamieńca Ząbkowickiego.

Obecnie Powiat Dzierżoniowski prowadzi też przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3016D Pieszyce – Kamionki. Wykonawcą jest Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa z Bielawy, a koszt wynosi 127 tys. zł. Tam ruch odbywa się wahadłowo.

– Na modernizację mostów pozyskaliśmy dotację w wysokości 250 tys. zł, dzięki czemu za realizację obu inwestycji zapłacimy z budżetu powiatu jedynie 20% wartości – mówi wicestarosta Dariusz Kucharski. – Środki zewnętrzne pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a zostały przyznane na usuwanie skutków powodzi i nawałnic. Oba mosty zostały zniszczone podczas ubiegłorocznych ulew.

Planowany termin zakończenia przebudowy mostów to 15 września br.

starostwo powiatowe

1 KOMENTARZ

  1. Wybory powinny odbywać się co rok a nie co cztery lata. W tedy wybrańcy narodu pracowaliby intensywnie A tak marnują 3 lata a rok przedwyborczy traktują jak pracę.

Comments are closed.