UWAGA KONTROLE POLICJI

UWAGA KONTROLE POLICJI

9
2
PODZIEL SIĘ

W związku z długim weekendem majowym spodziewać się należy na dolnośląskich drogach wzmożonego ruchu pojazdów. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

kontrola_radar_4_z_radomia

Do najbardziej niebezpiecznych zachowań kierowców należy zaliczyć: przekroczenia dozwolonych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdami po wypiciu alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze.

Podczas ubiegłorocznego, długiego weekendu na terenie województwa dolnośląskiego trwającego od 30 kwietnia do 5 maja 2013 roku doszło do 25 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 27 zostało rannych. W tym czasie zatrzymanych zostało 199 nietrzeźwych kierujących.

W dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2014 r. dolnośląscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na:

• Zapewnienie płynności ruchu na drogach,

• Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka,

• Przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości.

Jednak najważniejszym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach naszego województwa bezpieczeństwa podczas podróży. Tak by wszystkie osoby dotarły do miejsc docelowych: wypoczynku , a następnie do domu.

Na drogach Dolnego Śląska patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Policjanci będą pełnić służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych z video-rejestratorami, radarami i alkotestami.

Przypominamy również o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze mam wątpliwości, kiedy słyszę/czytam/widzę informację, bądź co bądź, ostrzegające o kontrolach policyjnych. Z jednej strony, aby były skuteczne kierowcy nie powinni o nich wiedzieć, ponieważ wtedy są większe szanse na zatrzymanie osób popełniających wykroczenia notorycznie. To między innymi powstrzymuje mnie czasami, przed ostrzeżeniem innych kierowców sygnałem świetlnym przed niespodziewaną kontrolą policyjną. Patrząc jednak na to z drugiej strony, takie komunikaty mogą zapobiec niektórym wypadkom – wywołanie strachu może powstrzymać kierowcę przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Bądźmy po prostu ostrożni 🙂

  2. Jak na więcej takich akcji. Wyeliminować pijanych bandytów aby nie zabijali więcej niewinne dzieci.

Comments are closed.