Urząd odkrył prawdę – JESTEM PODŁYM KŁAMCĄ

Urząd odkrył prawdę – JESTEM PODŁYM KŁAMCĄ

23
10
PODZIEL SIĘ

Szanowna Pani Burmistrz,

Serdecznie dziękuję za przypomnienie mi, że prima aprilis przypada 1 kwietnia, a ja w ramach bezprawnych działań redakcji przesunąłem ten obrzydliwie niepoważny dzień na 30 marca.logo dtp24 zaakcept kopia

Kartki musiały mi się w kalendarzu zlepić, albo jakoś tak. Uczyniłem to, w dodatku w sposób niezwykle karygodny. Zamieściłem mianowicie nierzetelny i kłamliwy tekst o tym, jakoby pod Bielawą, Dzierżoniowem i Piławą Górną zalegały potężne złoża gazu łupkowego, co uczyni wspomniane miasta bogatymi, a ich mieszkańcy będą się pławić w dobrobycie. Dobre wieści potwierdzali przytaczani przeze mnie burmistrzowie.

Ponieważ Bielawa ani Dzierżoniów – w przeciwieństwie do Piławy – nie protestowały, niniejszym odszczekuję moje paskudne kłamstwo i zgodnie z prawdą i ze śmiertelną powagą stwierdzam: nie ma gazu, Piława Górna nigdy nie będzie bogata. Zaś ludzie będą się pławić najwyżej we własnych wannach, lub w pięknie odnowionej przez Panią Burmistrz fontannie i to pod warunkiem, że wojna z Wodociągami zakończy się zwycięstwem.

Dziękuję również za ostrzeżenie mnie przed odpowiedzialnością karną wierząc, że jeśli jeszcze raz taki numer wywinę, surowy i sprawiedliwy sąd wyda wobec mnie dożywotni zakaz pisania tekstów primaaprilisowych, a wobec mojego przełożonego, zakaz publikacji takich tekstów i spalenie na stosie. Całego nakładu gazety, oczywiście, nie przełożonego.

Stosuję się też do ujętego w nagłówku pisma żądania Pani Burmistrz i zaprzestaję bezprawnych działań. Od 2 kwietnia począwszy.

Na koniec pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za przywrócenie mi wiary w powagę ludzi i urzędów, jakie ci ludzie reprezentują. Tylko dzięki takiej – godnej najwyższej pochwały postawie – moje kłamliwe twierdzenia nie uszły uwadze Pani Burmistrz i wywołały Jej oburzenie. W efekcie słusznie otrzymałem reprymendę w oficjalnym piśmie opatrzonym sygnaturą akt, na papierze firmowym Urzędu Miasta w Piławie Górnej. Od razu też zrozumiałem, dlaczego Urząd – jak to wynika z papieru firmowego – otrzymał certyfikat ISO. Za czujność.

Z wyrazami należnego szacunku

Piotr Laskowski

piotr.laskowski@tygodnik.info.pl

Poniżej prezentujemy pismo, które pani burmistrz Zuzanna Bielawska skierowała do naszej redakcji, po publikacji primaaprilisowego artykułu w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym.

 

GCI.053.7.2014                                                                                                                              Piława Górna, 31 marca 2014 r.

                                                                                                                                          Pan

                                                                                                                                         Grzegorz Nowak

                                                                                                                                         Redaktor Naczelny

                                                                                                                                        „Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego”

                                                                                                                                        ul. Rynek 36

                                                                                                                                        58-200 Dzierżoniów

sprawa: zaprzestanie bezprawnych działań redakcji

Przypominam Panu, że prima aprilis w Polsce obchodzimy 1 kwietnia. Nie widzę więc powodów, dla których Piotr Laskowski miałby w artykule z 30 marca 2014 roku „Gaz łupkowy w Bielawie!” na stronie www.dtp-24.pl przytaczać moją wypowiedź, której nigdy mu nie udzieliłam. Ostrzegam przed odpowiedzialnością karną za podszywanie się pod cudze nazwisko oraz bezprawne cytowanie wypowiedzi. Ponownie przypominam o konsekwencjach działań niezgodnych z zasadami funkcjonowania prasy w naszym kraju, które tak samo dotyczą autora publikacji, jak i wydawcy czy redaktora naczelnego.

Burmistrz Piławy Górnej

Zuzanna Bielawska

10 KOMENTARZE

 1. Piława Górna jak widać na załączonym obrazku Bielawska straciła poczucie humoru. Nie wiem jak to komentować bo ciśnie mi się na usta nieparlamentarne słowo.

 2. Nigdy nie miałam dobrego zdania o działaniach burmistrz Zuzanny Bielawskiej. Mam do tego prawo. Nigdy nie głosowałam na tą panią i teraz ta heca. Zaprzestania bezprawnych działań. Czy ta pani zastanowiła się co pisze?

 3. Ale swoją drogą pan Laskowski powinien był uzgodnić z panią Bielawską, co będzie w artykule. W moim odczucie pan Laskowski nie przekroczył granic dobrego smaku i artykuł miał charakter żartobliwy. Pani Bielawskiej brak widocznie dystansu i poczucia humoru.

  • U Szanownego Pana Redaktora Laskowskiego cały rok jest 1 kwietnia. Ostatnio pisał, że została powołana spółka przez gminy Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawa, Niemcza i Spółkę WiK do realizacji wspólnego projektu unijnego. Grunt to pisać prawdę,tys prawdę lub g…prawdę.

   • Gdzieś ty to wyczytał, chłopie? Na kwicie w maglu? Chyba wielkanocne jajeczko było za mocne…

    • 16.04.2014 ” W Piławie Górnej rada przyjęła warunki wodociągów” podpisał Piotr Laskowski. Szanowny Pan Redaktor nie pamięta co wymyśla w maglu. Skleroza nie boli.A tak na marginesie jak się pisze nieprawdę nawet 1 kwietnia to na drugi dzień się to prostuje.

     • Z ciebie taki redaktor jak ze mnie burmistrz Piławy Górnej. Nie dziwię się waszemu oburzeniu 🙂 już niedługo wyborcy rozliczą was za wodę i nie tylko.

  • TaK powinien wszystko co pisze uzgadniać z panią burmistrz Bielawską aby ta zawsze była zadowolona z tego co on pisze.

 4. Znam jednego pana redaktora z powiatu dzierżoniowskiego, który zwraca się tak:
  Nasza kochana Pani Burmistrz.
  Może tak należy odnosić się do Majestatu.
  Proponuję panu, panie redaktorze, aby na przyszłość, każdy artykuł jednak był uzgadniany przed publikacją z mości wielebną, nam panującą. Uniknie pan w ten sposób niepotrzebnych ”stresów” oraz konsekwencji wynikających z – TU CYTAT: „działań niezgodnych z zasadami funkcjonowania prasy w naszym kraju, które tak samo dotyczą autora publikacji, jak i wydawcy czy redaktora naczelnego”.
  Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać – ale wydaje mi się, że lepiej płakać. Może ktoś wreszcie nas usłyszy i się zlituje nad nami………………..

 5. Artykuł: Nagła utrata poczucia humoru – Wprost Numer: 14/2006 (1217) – fragment (http://www.wprost.pl/ar/88705/Nagla-utrata-poczucia-humoru/)

  Co cechuje ludzi obecnej władzy? Bardzo się ona poczuwa do kontroli każdego najmniejszego przejawu życia skrawka planety zwanego Polską. Temu ogólnemu poczuwaniu się towarzyszy poczucie misji, obowiązku i wreszcie ogólnie dobre samopoczucie. W dziedzinie poczuć kuleje władzy jedynie, ale za to na całej linii, poczucie humoru.
  Z poczuciem humoru jest tak jak z talentem: albo się je ma, albo nie. Nie jest możliwe, by nauczyć się poczucia humoru czy je wyszkolić. Nie sposób też go nabyć na telezakupach, zdobyć na wyprzedaży w hipermarkecie, kupić na aukcji, wylosować w gazetowej zdrapce czy wyćwiczyć na siłowni. Świat więc dzieli się na tych z poczuciem humoru i na ponuraków. Obiegowe porzekadło mówi, że poczucie humoru jest cechą ludzi inteligentnych. I to może mógłby być jakiś trop, ale niestety to zgrabne powiedzonko nie jest do końca prawdą. Jest cała masa ludzi naszpikowanych wiedzą, którzy za grosz nie mają poczucia humoru. To paradoks, taki sam jak „oczytany dureń”. Każdy z nas spotkał w życiu człowieka z tytułem profesorskim, który po bliższym poznaniu okazywał się pospolitym przygłupem.
  Poczucie humoru cenimy wysoko. Amerykański komik Woody Allen twierdzi, że poczucie humoru znacznie ułatwia zdobywanie kobiet. Poczucie humoru uszlachetnia. Osoba obdarzona poczuciem humoru wydaje się bardziej ludzka i pełna. Ktoś poczucia humoru pozbawiony to osobnik duchowo kaleki i wysoce niekompletny.

  Poważny jak polityka
  Zerowe poczucie humoru jest charakterystyczne dla osobników zaczadzonych ideologią. To na ogół beznadziejne przypadki fanatyków, których mózgi przeżarła jedynie słuszna wizja naprawy świata. Z takimi można szturmować posady i barykady, ale nie knajpy. Inny typ osobnika, któremu amputowano poczucie humoru, to chorobliwy ambicjoner. Całe jego życie jest podporządkowane robieniu kariery, zdobywaniu posad i wygryzaniu konkurentów. Taki, jeżeli się w ogóle śmieje, to tylko z dowcipów szefa. Kolejnym typem osobnika ze skasowanym poczuciem humoru jest klasyczny nudziarz, uważający się za pępek świata lub ofiarę układów. Taki potrafi opowiadać tylko o sobie, swoich nieszczęściach i oczywiście o kłopotach z teściową. Tego rodzaju osobowość jest szczególnie męcząca w wydaniu kobiecym. To typ babska, które uważa, że cały świat interesuje się jej problemami. Ludzie tego rodzaju wszystko biorą na serio, łącznie z akcją telewizyjnych seriali. Sporą grupą osobników bez poczucia humoru są ludzie, którzy uwielbiają się wyśmiewać ze wszystkiego dookoła, ale nie z samych siebie. Radykalnie tracą dobry nastrój, gdy wesołość towarzystwa jest związana z czymś, co tym razem ich samych dotyczy.

Comments are closed.