Ułatwienia dla dużych rodzin

Ułatwienia dla dużych rodzin

15
1
PODZIEL SIĘ

Masz trójkę lub więcej dzieci? Skorzystaj z Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny. Wprowadzając ją Dzierżoniów dołączył do wciąż nielicznego grona miast stosujących takie rozwiązania. Zobacz, komu przysługuje karta, jakie ulgi oferuje dziś i o co zostanie rozszerzona w najbliższej przyszłości.

 kdr

– Wprowadzenie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny jest jedną z najważniejszych decyzji w ostatnich latach. Karta uzupełnia system pomocy i jest jednym z elementów mających wpływać na poprawę sytuacji demograficznej. W Dzierżoniowie nie ogranicza się to jedynie do dużych rodzin – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Posiadanie karty uprawnia do 50% bonifikaty w opłatach za żłobek i przedszkola publiczne. To w przypadku trójki dzieci może mieć czasem bardzo duże znacznie dla rodzinnych finansów. Zniżkami objęto także opłaty i komercyjne oferty Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej i Muzeum Miejskiego.

To tylko początek korzyści. Wprowadzenie w najbliższych miesiącach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny umożliwi miastu zaoferowanie zniżek w komunikacji miejskiej, w czynszu i opłatach lokalnych.

Dzierżoniów będzie też zachęcać przedsiębiorców do włączenia się do programu i oferowania posiadaczom karty bonifikat na usługi czy towary. Firmy i sklepy, które podejmą współpracę, miasto będzie w specjalny sposób promować.

Program skierowany jest głównie do rodzin z trójką lub większą liczbą dzieci do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko kontynuuje naukę. Co ważne, oferta miasta dotyczy też rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin, w których jest dziecko niepełnosprawne. W tym ostatnim przypadku limit wieku nie obowiązuje.

Na terenie Dzierżoniowa jest ponad 550 rodzin potencjalnie uprawnionych do korzystania z programu.

Miasto wyciąga pomocną dłoń do rodzin wielodzietnych. Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny zagwarantuje im wiele zniżek

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

  1. Zbyt ogólna informacja same achy i ochy a konkretów brak. Gdzie można taką kartę otrzymać w jakiej wysokości te zniżki od kiedy???

Comments are closed.