Ukradli skrzynki z pustymi butelkami po piwie

Ukradli skrzynki z pustymi butelkami po piwie

15
0
PODZIEL SIĘ

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się na zaplecze jednego ze sklepów na osiedlu Złotym skąd ukradli skrzynki z pustymi butelkami po piwie. Następnie część z nich sprzedali w pobliskim sklepie. Funkcjonariusze ustalili, że grupa ma swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

skrzynki_2

28 października oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nieznani mężczyźni ukradli kilka skrzynek z butelkami po piwie. Zawiadamiająca dodała, że udała się do pobliskiego marketu, gdzie jest możliwość odsprzedania butelek. Tam zauważyła trzech młodych mężczyzn, którzy chcieli oddać do skupu skrzynki z butelkami. Kiedy zapytała skąd je mają, cała grupa uciekła pozostawiając towar. W toku czynności policjanci ustalili, że osobami zamieszanymi w tą sprawę mogą być dwaj bracia z Dzierżoniowa w wieku 16 i 22 lata oraz ich 17-letni kolega z Pieszyc.

skrzynki_1

Jednego z mężczyzn policjanci zatrzymali na terenie miasta, a pozostałych dwóch w miejscach ich zamieszkania. Okazało się, że bracia wieczorem 27 października udali się na zaplecze jednego ze sklepów na osiedlu Złotym. Tam przy pomocy klucza wykręcili śruby oraz odgięli blachę zabezpieczającą zaplecze, po czym skradli kilka skrzynek z butelkami, które sprzedali w pobliskim sklepie. Następnego dnia udali się w to samo miejsce wraz z ich 17-letnim kolegą. Wspólnie ukradli kolejne skrzynki z butelkami, które również zamierzali sprzedać. Wartość skradzionego mienia z tego sklepu to kwota ponad 300 zł.

Policjanci już potwierdzili, że 16 i 22-latek mają na kocie również inne tego typu kradzieże. W Bielawie z zaplecza sklepu na Os.XXV-lecia ukradli 30 pustych skrzynek po piwie. W Dzierżoniowie z dwóch innych sklepów skradli łącznie kolejnych 40 pustych skrzynek. Skradziony towar sprzedawali w innych sklepach. 17 i 22 latkowi za kradzieże i włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 skrzynki_3

KPP Dzierżoniów

 

 

BRAK KOMENTARZY