Ujawniono zwłok małżonków z podciętym gardłem

Ujawniono zwłok małżonków z podciętym gardłem

13
0
PODZIEL SIĘ

mini_19750Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 8 września b.r. w godzinach rannych w Parku Centralnym w Świdnicy, zwłok dwóch osób z widocznymi ranami ciętymi szyi. Ofiarami okazali się małżonkowie w wieku 65 i 63 lat, mieszkańcy Świdnicy.

Przeprowadzone dotychczas czynności dowodowe, w tym oględziny miejsca ujawnienia zwłok, wstępne wyniki sekcji zwłok oraz zeznania świadków, w tym członków najbliższej rodziny, pozwalają na przyjęcie jako najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzenia tzw. samobójstwa rozszerzonego.

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok biegły z zakresu medycyny sądowej wskazał wstępnie jako bezpośrednią przyczynę zgonu obojga zmarłych, zator powietrzny serca powstały w wyniku przecięcia żył szyjnych w następstwie ran ciętych szyi. Na ciele kobiety biegły ujawnił co najmniej cztery rany cięte szyi, natomiast na ciele mężczyzny jedną ranę ciętą.

W trakcie oględzin zwłok w miejscu ich ujawnienia, stwierdzono w ręku mężczyzny, po obróceniu jego zwłok na wznak, duży nóż.

W trakcie prowadzonego śledztwa wyjaśniane będą okoliczności zdarzenia, w szczególności motywacja działania ofiar. Śledztwo prowadzone jest także w celu ustalenia czy w zdarzeniu w jakikolwiek sposób miały udział osoby trzecie, w tym również poprzez namowę lub udzielenie pomocy ofiarom do targnięcia się na własne życie.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

BRAK KOMENTARZY