Uczniowie z Bielawy zasiądą w Sejmie

Uczniowie z Bielawy zasiądą w Sejmie

7
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie zakwalifikowali się na listę posłów i posłanek w tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Bielawscy uczniowie otrzymali poselskie mandaty zajmując 2. miejsce w województwie dolnośląskim. Jest to sukces młodzieży, ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

 lo_debata_2_sejm

Bielawianie w wyniku systematycznej pracy na rzecz promocji społeczeństwa obywatelskiego, będą uczestniczyć w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży już po raz czwarty. Tym razem dzięki zajęciu tak wysokiego miejsca w rankingu, uczniowie wezmą udział nie tylko w głównym posiedzeniu Sejmu 1 czerwca, ale także w spotkaniach komisji i seminariach dla posłów i posłanek. Szkołę i nasze miasto reprezentować będą Sandra Driemel i Patryk Źródlak.

W ramach ogólnopolskiej akcji Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie zorganizował debatę poświęconą wyborom do samorządu, Sejmu i Europarlamentu oraz badanie ankietowe na temat udziału młodych ludzi w wyborach. Ponadto młodzież zrealizowała materiał filmowy poświęcony zaangażowaniu uczniów w politykę.

 

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się raz do roku, 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Rzecznik – Łukasz Masyk

 

BRAK KOMENTARZY