Uczniowie powiatowych szkół zawodowych najlepsi w regionie

Uczniowie powiatowych szkół zawodowych najlepsi w regionie

18
0
PODZIEL SIĘ

Mamy najlepszych w regionie wałbrzyskim informatyków, handlowców i fryzjerów. Reprezentanci trzech szkół powiatowych zajęli I miejsce w etapie regionalnym konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie. Nagrody laureatom wręczono 17 czerwca w trakcie uroczystej gali w Hali Stulecia we Wrocławiu.

IMG_8411

Trzyosobowa drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie zajęła I miejsce w zawodzie technik informatyk. W jej skład weszli: Jordan Kawa, Teodor Kawecki i Mateusz Szyposzyński.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie wypadli najlepiej w zawodzie technik usług fryzjerskich. Zwycięską drużynę stworzyli: Klaudia Piątkowska, Bernadeta Rosada i Magdalena Samek.

IMG_8427

Natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie byli bezkonkurencyjni w zawodzie technik handlowiec. I miejsce wywalczyli: Łukasz Kucharek, Anna Szczepańska i Beata Szpak.

Podczas gali wyróżnieni zostali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, dyrektorzy szkół oraz pracodawcy.

– Nasze szkoły uczestniczą w wielu projektach, aby stworzyć uczniom możliwość dobrego przygotowania się do zawodu oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji. Zwycięstwo w tego rodzaju konkursach pokazuje, że młodzież z tej szansy korzysta z powodzeniem – mówił starosta Janusz Guzdek, który wziął udział w uroczystości i osobiście przekazał gratulacje laureatom.

Konkurs na najlepszych uczniów w zawodzie w roku 2014 został realizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków unijnych.

Zorganizowano go dla 14 branż kształcenia zawodowego, w 28 najpopularniejszych wśród uczniów zawodach. Konkurs miał charakter wykonawczych zadań praktycznych, a wzięło w nim udział 1.347 uczniów tworzących 449 trzyosobowych drużyn ze 121 ponadgimnazjalnych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego.

Konkurs przyczynił się do upowszechnienia i promocji wśród młodych ludzi dobrej jakościowo pracy.

 starostwo powiatowe

BRAK KOMENTARZY