Uczniowie o bezpieczeństwie na drodze

Uczniowie o bezpieczeństwie na drodze

12
0
PODZIEL SIĘ

Jubileuszowy tort 18 czerwca uświetnił XX Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do konkursu, od lat organizowanego w Piławie Górnej, przystąpiło 6 szkół z powiatu dzierżoniowskiego.

111

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej ponownie gościła uczniów z okolicznych miejscowości. Do turnieju testującego wiedzę z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze przystąpiło 6 drużyn reprezentujących 6 szkół powiatu dzierżoniowskiego.

Uczestnicy pracowali indywidualnie i grupowo. W pierwszej części konkursu każdy miał za zadanie rozwiązać test złożony z 25 pytań. W drugiej, drużyny zmierzyły się ze specjalnie przygotowanymi zagadkami i rebusami. Najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Dzierżoniowie. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bielawie, a trzecie zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dzierżoniowie.

Z testem najlepiej uporał się Marcin Kroban ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bielawie. Drugie miejsce wśród uczestników indywidualnych zajął Antoni Chorążyczewski ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Dzierżoniowie. Laureatem trzeciego miejsca został Dawid Skibniewski ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Dzierżoniowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Na zakończenie uczestnicy zmagań obejrzeli prezentację o udzielaniu pierwszej pomocy, przygotowaną przez Piotra Policzkiewicza z bielawskiej firmy „Medyk”. Wiedzę uczniów oceniali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Jak na jubileusz przystało, dwudziesta już edycja imprezy nie mogła się obyć bez tortu. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej dziękuje nauczycielce Zofii Zawadzkiej za koordynowanie działań związanych z turniejem, a wszystkim nauczycielom – opiekunom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, zaś Radzie Rodziców za wsparcie i pomoc.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY