Tygodniowy Flesz Informacyjny

Tygodniowy Flesz Informacyjny

19
0
PODZIEL SIĘ

Nasza strona www znalazła się w gronie 20 najlepszych serwisów administracji publicznej w kraju, komisje wyborcze rozpoczęły przygotowania do Eurowyborów, Żagiew w sobotę zagra pierwszy barażowy mecz, a rodzice z dziećmi zBZIK-ują po raz kolejny w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

To zaledwie garstka zaproszeń, informacji i wydarzeń, jakimi dzieliliśmy się w tym tygodniu. Spis najważniejszych newsów prezentujemy w naszym fleszu informacyjnym.

flesz_9_maja

AKTUALNOŚCI

Dofinansowanie do leków

Emeryci, renciści i inwalidzi oraz osoby przewlekle lub ciężko chore, samotne czy bezrobotne mogą od 5 maja otrzymać dofinansowanie do leków. Zadanie jest współfinansowane przez Dzierżoniów – miasto z inicjatywą i Fundację „Dbam o zdrowie” w przypadku członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a w przypadku osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – Fundację Salus Pro Familia.

Trzecioklasiści znają angielski

V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego „I Know English” odbył się 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

Odwiedź dzierżoniowskich strażaków

Chcesz się zapoznać z pracą strażaków? Będziesz miał okazję w sobotę 10 maja. W tym dniu będzie można m.in. odwiedzić strażaków pełniących służbę w dzierżoniowskiej jednostce, zwiedzić strażnicę poznając zasady jej funkcjonowania oraz poznać zasady pierwszej pomocy.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji 11 maja o godz. 16.00 zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca historyczne spotkanie mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej z kandydatami Komitetu Obywatelskiego NZSS „Solidarność” do Sejmu i Senatu.

Serock też jest happy

Mieszkańcy gminy Serock idąc śladem innych miast z całej Polski zatańczyli w tym roku do piosenki „Happy” Pharrell’a Williams’a. Obejrzyj teledysk i zobacz, jak urocze jest miasto partnerskie Dzierżoniowa, z którym w tym roku świętować będziemy jubileusz 10-lecia współpracy.

Odszedł Jan Gajda

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że 7 maja, w wieku 60 lat zmarł Jan Gajda – prezes zarządu Sudeckiej Komunikacji Autobusowej. Śp. Jan Gajda całe zawodowe życie poświęcił komunikacji miejskiej. Był w tej dziedzinie ekspertem.

Kurs komputerowy i kompetencji zawodowych w CAS-ie

Do tej pory nie wiesz, jak obsługiwać komputer? Nic straconego! Przyjdź 13 maja na spotkanie organizacyjne i rozpocznij kurs w Centrum Aktywizacji Społecznej. Możesz się też zapisać na kurs uniwersalnych kompetencji zawodowych i wzmocnić swa pozycję na rynku pracy.

KULTURA

Maluszki szturmują bibliotekę

Czy maluszki, które nie potrafią jeszcze czytać, można przyprowadzać do biblioteki? Nie tylko można, ale nawet trzeba! Jeśli chcesz pokazać dziecku, jakie skarby może znaleźć w bibliotece i jak ciekawie spędzić w niej czas, zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

Mitologiczne obrazy

Subiektywne spojrzenie na kondycję człowieka w oparciu o mity i legendy naszej cywilizacji w grafice i malarstwie Jerzego Leszkowicza można oglądać w Galerii na Pietrze Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy „Dedale i figury niemożliwe” odbył się 29 kwietnia. Ekspozycję można oglądać do 29 maja.

Sztuka grania na instrumentach

Fortepian, akordeon, trąbka, klarnet, flet, wiolonczela, skrzypce i gitara… Twoje dziecko chce grać na jednym z tych instrumentów? Zapisz je do szkoły muzycznej. Masz czas do końca maja.

Rodzinne BZIK-owanie

Kolejne spotkanie kreatywnych dzieci i ich rodziców na warsztatach artystycznych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury już w niedzielę 11 maja. O godz. 15.00 spotkają się oni, by po raz kolejny wyczarować z papieru zabawki czy ozdoby.

Wieczór z Nowakami

Zabawne skecze i dowcipne komentarze różnych życiowych sytuacji oraz interakcja z publicznością – tak wyglądał 8 maja wieczór kabaretowy w Kinoteatrze „Zbyszek” z dość specyficznymi Nowakami, czyli Adą Borek, Tomaszem Marciniakiem i Kamilem Pirogiem.

Promocja Rocznika w Noc Muzeów

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa zaprasza 16 maja na Noc Muzeów pod hasłem „70. rocznica bitwy pod Monte Cassino”. Rozpocznie się ona o godz. 16.00 promocją Rocznika Dzierżoniowskiego 2013 i wykładem Rainera Sachsa „Historia zegarów wieżowych na Śląsku – uwag kilka”.

SPORT

Żagiew zagra w barażach

W ostatnim meczu ligowym wygranym przez Żagiew na wyjeździe z Dziewiątką Legnica szczypiorniści z Dzierżoniowa zapewnili sobie szansę awansowania do I ligi piłki ręcznej poprzez grę w barażach. Przeciwnikiem w I rundzie baraży będzie Kszo Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Sparta remisuje – Malitowski urywa punkt

Po trzech kolejkach Enea ekstraligi Sparta Wrocław z reprezentującym ją dzierżoniowianinem, Patrykiem Malitowskim w końcu zdobywa punkty. Żużlowcy z Wrocławia zremisowali po ekscytującym pojedynku z Unią Leszno 45:45.

Zmagania młodych szczypiornistów

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Dzierżoniów organizuje w dniach 10 -11 maja II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „O Puchar Gór Sowich”. Wezmą w nim udział zawodniczki z rocznika 1997 i młodsze.

URZĄD

Nabór na stanowisko podinspektora ds. realizacji inwestycji

Studiowałeś budownictwo lub administrację? Aplikuj na stanowisko podinspektora ds. realizacji inwestycji w Urzędzie Miasta w Dzierżoniowie. Oferty można składać do 20 maja.

Pochwal się aranżacją zieleni

Ruszyła kolejna, 19 już, edycja konkursu Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas. Do końca lipca mieszkańcy, firmy i instytucje z Dzierżoniowa mogą zgłaszać swe pięknie ozdobione roślinnością ogrody przy blokach lub domkach, skwery, balkony i okna.

E-wyróżnienie dla naszej strony www

Nasz portal www.dzierzoniow.pl znalazł się w gronie dwudziestu najlepszych stron samorządowych w Polsce. Projekt „Administrada” polegający na ocenie jakości serwisów administracji publicznej przeprowadziło Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” z krakowskim studiem Edisonda, specjalizującym się w user experiance.

W majowym Gońcu przeczytasz

…m.in. o dzierżoniowskich 100-latkach, dotacji z DBU na renowację kościoła św. Jerzego, nowych honorowych obywatelach miasta, echach kanonizacji Jana Pawła II czy wynikach badań USG dla dzieci przeprowadzonych na dzierżoniowskim Rynku przez Fundację Ronalda McDonalda. „Gońca Dzierżoniowskiego” możesz znaleźć w Biurze Obsługi Klienta dzierżoniowskiego urzędu, Wydziale Promocji czy w bibliotece w Rynku.

Komisje wyborcze zaczynają pracę

Dzisiaj w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury po raz pierwszy spotkały się komisje wyborcze, które będą pracować podczas najbliższych wyborów w dniu 25 maja. Najważniejszym zadaniem komisji było wybranie przewodniczącego, jego zastępcy oraz zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem pracy.

GOSPODARKA

Jak wydaliśmy unijne miliony

Wystawę prezentującą korzyści, jakie Dzierżoniów odniósł dzięki członkostwu Polski w UE można oglądać na dzierżoniowskim rynku. Zachęcamy do spojrzenia na to, co powstało i zdarzyło się w Dzierżoniowie dzięki pieniądzom zdobytym przez miasto. Było tego naprawdę sporo.

Pomoc de minimis

Ruszyły tegoroczne zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Dzierżoniowa. Regulująca je uchwała weszła w życie 26 kwietnia.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY