Tygodniowy Flesz Informacyjny

Tygodniowy Flesz Informacyjny

10
0
PODZIEL SIĘ

W tym tygodniu składaliśmy życzenia dwóm 100-latkom, informowaliśmy o dużej dotacji na renowację kościoła pw. św. Jerzego. Niezbyt miła była wiadomość o przerwanych kursach PKS-u do Wrocławia. To zaledwie kilka z opisywanych przez nas wydarzeń. Zobacz co działo się w Dzierżoniowie w ostatnich dniach.

flesz_25.04

AKTUALNOŚCI

• Uwaga – przerwane połączenie z Wrocławiem

PKS Dzierżoniów od kwietnia nie posiada aktualnego zezwolenia z Urzędu Marszałkowskiego na wykonywanie kursów do Wrocławia. Choć dzierżoniowski przewoźnik wystąpił o to pozwolenie do urzędu, jak twierdzi przez brak dobrej woli urzędników do chwili obecnej jeszcze go nie otrzymał.

• Sukcesy uczniów G1

Wysokie miejsca zajęli uczniowie dzierżoniowskiego Gimnazjum nr 1 w konkursie informatycznym, języka angielskiego i olimpiadzie humanistycznej. Dwie klasy rywalizują w konkursie „Między Nami Czytelnikami”.

SPORT

• Łaszczyk i Szymański poznali rywali

Kamil i Patryk trenujący pod okiem naszego „Wilka” poznali wreszcie swoich rywali. Trenujący w Dzierżoniowie zawodowcy Global Boxing powalczą o mistrzowskie pasy mniej prestiżowych federacji i tytuły Zawodowego Mistrza Polski.

• Zobacz co one potrafią

Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny turniej piłki nożnej dla dziewczyn. Mieszkańców chcących zobaczyć jak wiele potrafią młode piłkarki zapraszamy na Orlika przy ul. Sikorskiego. Zawody organizuje UKS Lechia Dzierżoniów.

• Trudny początek sezonu

Patryk Malitowski, żużlowiec z Dzierżoniowa, reprezentujący Betard Spartę Wrocław nie mógł zaliczyć poniedziałkowego występu do udanych. Wyjazd wrocławskiej ekipy do Torunia na mecz z lokalnym Unibaxem zakończył się wynikiem 60:30 dla gospodarzy a młody dzierżoniowianin zdobył zaledwie 1 punkt w 3 biegach.

• Piłkarki z G1 w finale

Wysokie zwycięstwa w eliminacjach poprowadziły uczennice dzierżoniowskiego Gimnazjum nr 1 do finału Coca Cola Cup. Najlepsze dolnośląskie drużyny zwalczą o finał wojewódzki w czerwcu. Ambasadorem turnieju jest Rober Lewandowski.

• Paula Guz trzecia w Pucharze Czech!!!

Zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego Kyjovske Slovacko zaliczanym do Pucharu Czech. Udało się to po zaciętym finiszu, Paula ustąpiła Aušrine Trebaite (Litwa) i Eglé Zablockyte (Litwa).

URZĄD

• Uśmiechnięta wiekowa jubilatka

– Mam szczęście, nie powiem, i w pracy, i w życiu – mówi Marianna Pietrzak, która dziś obchodziła swoje setne urodziny. Choć jej życie do łatwych nie należało i przeżyła dwie wojny światowe, nie brak jej pogody ducha. Z okazji jubileuszu odwiedzili ją burmistrz Marek Piorun i wojewoda Tomasz Smolarz.

• Duża dotacja na renowację zabytku

Miasto zdobyło prawie pół miliona zł dotacji na konserwację zachodniej elewacji kościoła św. Jerzego w Dzierżoniowie z Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko (DBU). Potwierdzenie przekazania dotacji ze strony niemieckiej odbyło się na spotkaniu z władzami miasta w dzierżoniowskim ratuszu 23 kwietnia.

• Z kwiatami do 100-latki

Swoje setne urodziny obchodziła 18 kwietnia dzierżoniowianka Katarzyna Kilian. Z tej okazji 22 kwietnia odwiedził ją burmistrz Marek Piorun, przynosząc prezenty i listy gratulacyjne z najserdeczniejszymi życzeniami.

• W poniedziałek sesja Rady Miejskiej

Nowych Honorowych Obywateli będzie miał Dzierżoniów po poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Dzierżoniowscy radni zajmą się także finansami miasta i planowanymi na najbliższe lata inwestycjami. Sesję rozpocznie wręczenie odznaczeń Zasłużonych dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Dzierżoniowie.

• Flagi i konstytucje pod

Burmistrz Dzierżoniowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Jak co roku rozpoczną się one o godz. 9.00 mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie.

GOSPODARKA

• Więcej pieniędzy dla samorządów

Ministerstwo skarbu chce utworzyć specjalny fundusz wspierający inwestycje samorządu. Miałoby się w nim znaleźć 600 mln złotych. Nad stworzeniem funduszu pracują Bank Gospodarstwa Krajowego i Polskie Inwestycje Rozwojowe.

 

BRAK KOMENTARZY