Tygodniowy Flesz Informacyjny

Tygodniowy Flesz Informacyjny

8
0
PODZIEL SIĘ

Gry i zabawy w SP 6, Dzień Otwarty dzierżoniowskiego Urzędu Skarbowego i emocje kolarskie na ulicach miasta to kilka z informacji, którymi dzieliliśmy się w tym tygodniu. Gorąco zachęcamy również do wysłuchania wywiadu Burmistrza Marka Pioruna dla Radia Rodzina na temat kanonizacji Jana Pawła II oraz zapoznania się z nowym rozkładem Kina Zbyszek na kwiecień. Przypominamy również wszystkie najważniejsze wydarzenia z poniedziałkowej sesji rady miejskiej.

flesz_04.04

AKTUALNOŚCI

• Dzień otwarty w skarbówce

Raz do roku w sobotę 5 kwietnia będą otwarte urzędy skarbowe w całym kraju. Także dzierżoniowska skarbówka zaprasza do siebie obywateli, by pomóc im w wypełnianiu PIT-ów. Warto skorzystać. Drzwi będą otwarte w godz. od 9.00 do 13.00.

• Gry i zabawy z angielskim w SP 6

Na kolejne sobotnie spotkanie z „Szóstką” zaprasza 5 kwietnia na godz. 11.00 przedszkolaki i ich rodziców Szkoła Podstawowa nr 6 w Dzierżoniowie. Tym razem będzie ono dotyczyło nauki języka angielskiego.

• Wybierz ZUS lub OFE

Od 1 kwietnia do końca 31 lipca 2014 musisz zdecydować, czy zostajesz w OFE. Jeżeli tego nie zrobisz, automatycznie cała Twoja składka emerytalna będzie trafiać na konta ZUS. To jeden z elementów wdrażanej od początku roku ustawy z 6 grudnia 2013 roku o zmianach w OFE, która uczyniła z ZUS zakład emerytalny docelowo wypłacający – bez ponoszenia dodatkowych kosztów – emerytury z I i II filara.

• Kryterium Kolarskie w TV Wrocław

Plany nie pozwalają Ci obejrzeć na żywo sobotniego wyścigu? Szkoda. Fragmenty startu inaugurującego sezon kolarski w Polsce wyemituje Telewizja Wrocław. Na transmisję zapraszamy w sobotę, przed wieczornym wydaniem Faktów, około godziny 18.20.

• Bajkowa wiosna w PP 7

Podopieczni Przedszkola Publicznego nr 7 powitali wiosnę XVI Prze¬glądem Dzie¬cię¬cej Twór¬czo¬ści. Mo¬ty¬wem prze¬wod¬nim barwnego widowiska by¬ła mu¬zy¬ka fil¬mo¬wa, tworzona do ba¬jek dla dzie¬ci. Na stronie placówki można obejrzeć galerię zdjęć z tego wydarzenia.

KULTURA

• Dzierżoniów z Dagadaną w Chinach

Polsko-ukraińskie trio znane jest doskonale np. słuchaczom radiowej „Trójki”. Z zespołem w roli dźwiękowca podróżuje w trasy i na pojedyncze koncerty mieszkaniec Dzierżoniowa. Miasto w zamian za promocję wsparło drugi już wyjazd grupy na koncerty w Chinach.

• Muzyczne warsztaty

„Od przyjazdu na próbę do startu koncertu” oraz „Realizacja DEMO domowym sposobem” to tematy warsztatów, na które zaprasza muzyków i zespoły Dzierżoniowski Ośrodek Kultury. Bezpłatne zajęcia odbędą się w sali koncertowej 14 kwietnia w godz. od 17.00 do 20.00.

• Pracuj i baw się z dziećmi

Wspólne majsterkowanie będzie tematem kolejnego spotkania w bibliotece. Dzieci z rodzicami zapraszamy 5 kwietnia do Działu Dziecięco-Młodzieżowego dzierżoniowskiej biblioteki. Wiosenne Majsterkowanie rozpocznie się o godzinie 10.00, w południe polecamy Klub Książki i Ilustracji. Tym razem pod hasłem : „Halo, tu mówi Ziemia”.

• Kino Zbyszek poleca

W każdy weekend zapraszamy do dzierżoniowskiego kina. Tutaj dostępny jest aktualny repertuar filmów wyświetlanych również w 3D, krótkie recenzje i trailery.

• Kolarskie i smakowe emocje w weekend

Rodzinne warsztaty plastyczne, zajęcia w Bibliotece Malucha i kolarskie ściganie ulicami Dzierżoniowa polecamy szczególnie w ten weekend. W kinie epicka opowieść o sile kobiety i film, że palce lizać.

SPORT

• Zapaśnicy walczyli w MMA

Z trzema medalami wrócili zawodnicy JUNIORA z Amatorskiej Ligi MMA. W formule MMA i BJJ NO-GI zawodnicy walczyli o Puchar Dolnego Śląska Seniorów.

• Andrzej Wojtal ponownie nejlepszy

– W tym roku są mistrzostwa świata na krótkim basenie. Być może w Arabii Saudyjskiej? uda się nam coś uszczknąć. Najważniejsi są zawodnicy, ja jestem dodatkiem – jak zwykle bardzo skromnie o swoich sukcesach wypowiadał się Andrzej Wojtal, odbierając statuetkę „Trenera Roku”.

• Talenty piłki ręcznej w Dzierżoniowie

Od 30 marca na zgrupowaniu w Dzierżoniowie przebywają reprezentanci Polski w piłkę ręczną. Kadra juniorów młodszych przygotowywana przez trenera Dariusza Tomaszewskiego zostanie u nas co najmniej do 6 kwietnia. Szczypiorniści rozegrają turniej, w którym wezmę udział reprezentacje Islandii, Norwegii i Węgier.

• Uczniowska rywalizacja piłkarska

Klasy III „C” ze Szkoły Podstawowej nr 6 zwyciężyła i II „C” z SP 9 zwyciężyły w Halowej Lidze Piłki Nożnej 2014 klas II i III. Na zakończenie rozgrywek wybrano najlepszych bramkarzy, królów strzelców, najlepszych zawodników i kibiców.

• Derby Lechia – Bielawianka na remis – video

W środę na dzierżoniowskim stadionie odbyły się 70 derby pomiędzy Lechią Dzierżoniów, a Bielawianką Bielawa. Przedmeczowe nastawienie obu drużyn było jak zawsze bojowe. Każdy z trenerów przekonany był o wyższości swojej drużyny. Mecz zakończył się podziałem punktów.

URZĄD

• Żegnamy zasłużonego mieszkańca

Oskar Plinta był autorytetem piłkarskim i moralnym dla kilku pokoleń piłkarzy. Angażował się w pracę z młodzieżą i w działalność sportową Dzierżoniowa. Pozostanie w pamięci osób, które miały szczęście Go poznać.

• Przedsiębiorczość i wybory – relacja z sesji

Zwolnienia z podatku od nieruchomości i przygotowanie do „euro wyborów” zdominowały marcową sesję. Obrady rozpoczęła minuta ciszy i wręczenie tytułu „Trenera Roku”. Zapraszamy do przeczytania relacji z ostatniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

• Prezent dla biegaczy

Dobra, bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców lubiących biegać. Dzierżoniów znalazł się w gronie szesnastu dolnośląskich miast, w których w tym roku powstaną sportowe obiekty budowane w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

• Sięgnij po kwietniowego Gońca

O mieszkańcu rywalizującym z najlepszymi żużlowcami, rekordowym zatrudnieniu w podstrefie i przygotowaniach do TRAKT-u można przeczytać w najnowszym Gońcu Dzierżoniowskim.

• 1% dla ekonomicznej iskry

Od ponad miesiąca namawiamy Państwa do wyboru dzierżoniowskiej organizacji pożytku publicznego, na którą przekażą Państwo swój 1% podatku. Tym razem przybliżamy działalność Stowarzyszenie Przyjaciół Dzierżoniowskiego Ekonomika oraz Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Iskra”. Twoje pieniądze – Twój wybór. Wybierz z nami Dzierżoniów.

• O kanonizacji Jana Pawła II

Jan Paweł II nigdy nie był w Dzierżoniowie, ale miasto jest zaangażowane w krzewienie pamięci o wielkim Polaku. O przygotowaniach i wydarzeniach planowanych na 27 kwietnia oraz o swoim spotkaniu z Janem Pawłem II opowiadał dziś w Radiu Rodzina burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

GOSPODARKA

• Większe ulgi za inwestycje – dla prowadzących działalność

Przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy będą mogli korzystać z większych niż dotychczas ulg w podatku od nieruchomości. Uchwałę przyjmującą korzystniejsze zasady przyjęła Rada Miejska Dzierżoniowa.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY