Trzecioklasiści znają angielski

Trzecioklasiści znają angielski

11
0
PODZIEL SIĘ

V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego „I Know English” odbył się 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

 angielski_iii_klasy

Spośród 73 uczestników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w siedmiu szkołach powiatu dzierżoniowskiego do finału zakwalifikowani zostali najlepsi – 21 uczniów, którzy uzyskali 38 lub więcej punktów (na 50 możliwych).

Po części pisemnej sprawdzającej znajomość języka angielskiego w zakresie słuchania, gramatyki, czytania oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do części ustnej, sprawdzającej umiejętność mówienia w języku angielskim. Każdy uczestnik zaprezentował krótką wypowiedź o sobie. Komisja w składzie Katarzyna Łancewicz i Estera Nowatkowska były mile zaskoczone umiejętnościami językowymi trzecioklasistów.

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2014 zdobyła Lena Gałka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Dzierżoniowie. II miejsce wywalczyła jej koleżanka z tej samej placówki – Martyna Łebek, a trzecie – Róża Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie i Jakub Wojtanowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie.

Wyróżnienia otrzymali natomiast: Jakub Bołoz z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie i Karolina Kret ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie. Sponsorem konkursu był Urząd Miasta w Dzierżoniowie, a organizatorami Anna Szczepaniak Jolanta Krzyżaniak. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY