Troje dzieci i 3 medale na Penta Day w Drzonkowie

Troje dzieci i 3 medale na Penta Day w Drzonkowie

15
0
PODZIEL SIĘ

12 października troje dzieci z naszego klubu wzięło udział w zawodach cyklu Penta Day zorganizowanych w Drzonkowie. Podopieczni Pani Justyny Dądeli ( byłej zawodniczki uprawiającej pięciobój nowoczesny ), Julia Skwara oraz Adrian Boczkowski zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych, a Kamila Salamon zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i liczymy, że to zachęci pozostałe dzieci do udziału w kolejnych zmaganiach sportowych.

Dzieci z trener Juastyną Dądelą
Dzieci z trener Juastyną Dądelą

Zawody z cyklu PENTA DAY (dwubój dla najmłodszych) Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego organizuje na terenie całego kraju . Każdego roku zaplanowanych jest kilka startów dla najmłodszych oraz starszych dzieci. Na dwubój składa się pływanie ( 50 m stylem dowolnym ) i bieg ( 600 m ).

Udział w zawodach był możliwy dzięki członkowi władz Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Panu Tomaszowi Cygańskiemu, któremu dziękujemy za zaproszenie. Była to też wspaniała okazja dla dzieci do spotkania z mistrzami pięcioboju, chociażby z dwukrotnym olimpijczykiem Marcinem Horbaczem, wielokrotną mistrzynią świata Edytą Małoszyc czy Tomaszem Cygańskim.

Wspaniała atmosfera panująca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie jest niewątpliwie zachętą do budowania w Bielawie sekcji pięcioboju nowoczesnego. Przypominamy, że pięciobój nowoczesny łączy takie dyscypliny jak : pływanie, szermierka, jazda konna, strzelectwo i bieganie przełajowe. Dużym plusem jest to, że można startować w pięcioboju lub w zawodach wybranej dyscypliny, np. tylko w zawodach pływackich organizowanych przez Polski Związek Pływacki.

Liczymy więc na pomoc UM Bielawa, chociażby w zagwarantowaniu dostępu dzieci do obiektów sportowych należących do gminy. Mamy nadzieję, ze ogrom pracy społecznej jaką wkładają rodzice w rozwój oferty sportowej dla bielawskich dzieci nie pójdzie na marne.

BRAK KOMENTARZY