Trening umysłu

Trening umysłu

8
1
PODZIEL SIĘ

eeg_bfb_2

Od października podopieczni dzierżoniowskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej będą mogli mogli nieodpłatnie korzystać z nowego sprzętu służącego do treningu pamięci, usprawniania procesów poznawczych i umysłu. Jego zakup sfinansuje Dzierżoniów – miasto z inicjatywą.

Trening EEG Biofeedback pozwala na doskonalenie funkcji poznawczych mózgu i poprawę jego pracy, a tym samym lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Jest metodą stosowaną w terapii dzieci z problemami szkolnymi, nadpobudliwych, u osób po urazach mózgu, w terapii niektórych schorzeń psychicznych, jako trening relaksacyjny dla osób zdrowych i w celu poprawienia koncentracji. Zwiększa też odporność na stres i pomaga w rozwoju wielu innych funkcji psychicznych.

Zdobyte w ten sposób umiejętności mogą mieć zastosowanie w w biznesie, w sporcie, w studiach i pracy twórczej, w życiu prywatnym. W przypadku podopiecznych DDPS-u chodzi o jak najdłuższe utrzymanie sprawności intelektualnej i zdolności samodzielnego funkcjonowania.

Sprzęt składa się z głowicy wzmacniaczy biologicznych, zestawu elektrod, komputera, drukarki i plansz stymulacyjnych. Do jego obsługi potrzebna jest wiedza poparta kursem i certyfikatem, który ma jedna z terapeutek pracujących w DDPS-ie.

Dzierżoniowska placówka ma obecnie około 70 stałych podopiecznych. Około 50 z nich korzystałoby z terapii biofeedbackowej. Będzie ona miała formę indywidualnego spotkania z terapeutą, z diagnozą i wielotygodniową pracą, zarówno przy pomocą sprzętu, jak i innych narzędzi, np. artterapii, terapii grupowej, rozwiązywania łamigłówek itd. – wszystko dobrane do indywidualnie do potrzeb.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

Comments are closed.