TOZD zaprasza na wykłady

TOZD zaprasza na wykłady

5
0
PODZIEL SIĘ

placz

Ile płacisz za przesądy oraz z czego leczy płacz – tego będzie się można dowiedzieć na dwóch najbliższych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. TOZD zaprasza też na spacer po Kiełczyńskich Wzgórzach.

O przesądach wykład wygłosi 9 października psycholog Ewa Starzycka. Początek jak zwykle o godz. 16.00. Przesąd to coś, czego nie powinniśmy robić, bo stracimy szczęście, pieniądze, zdrowie, sympatię. Wśród nas są tacy, którym nie w głowie przesądy, lecz może warto zwrócić na pewne rzeczy uwagę, by uniknąć problemów.

16 października natomiast o płaczu opowie psycholog Anna Salij-Szyszka. Płacz jest naturalną reakcją na silne emocje. Gdyby nie łzy, bylibyśmy jak maszyny. Dlaczego zatem wstydzimy się tej reakcji? Czy warto powstrzymywać łzy? Warto posłuchać odpowiedzi na te i inne pytania, a może zadać je po wykładzie… Wstęp wolny.

15 października TOZD zaprasza zaś na wycieczkę po Kiełczyńskich Wzgórzach. Zbiórka na parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 8.30. Organizatorzy zapewniają transport, ale swój udział należy zgłosić najpóźniej do 10 października. Przewidywany czas ok. 4 godzin.

Spacer poprowadzi przewodnik. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny i kanapki. W razie deszczu zostanie ustalony inny termin.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY