TOZD w Kliczkowie

TOZD w Kliczkowie

17
0
PODZIEL SIĘ

Prawie 100 osób odwiedziło zamek Kliczków w ramach wycieczki Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej 5 kwietnia. Na wycieczkę do Osiecznicy koło Bolesławca wynajęto aż dwa autokary. Jedną z grup oprowadzał przewodnik w stroju średniowiecznego rycerza, drugą – przewodnik w stroju kata.

 grupowe1

Zamek Kliczków okazał się ogromną budowlą z malowniczymi wieżami, portalami i gzymsami. Odwiedzającym bardzo spodobał się wewnętrzny dziedziniec z ciekawą architektonicznie zabudową i z wielkim drzewem pośrodku. Wędrowali za przewodnikiem wąskimi przejściami, mijając ciekawe zakamarki i zwiedzali stylowe wnętrza. Po zwiedzeniu posiadłości był czas na kawę w zamkowej kawiarni (kiedyś w tym miejscu była stajnia) i spacer po zamkowym parku, gdzie na niezwykłym cmentarzu koni można było zobaczyć pozostałości oryginalnych końskich nagrobków.

TOZD odwiedził też Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, gdzie uczestnicy wycieczki przyjrzeli się z bliska kolejnym etapy produkcji słynnych bolesławieckich naczyń, podziwiali zręczność i fachowość pracowników. Na koniec, mimo niesprzyjającej pogody, udało się jeszcze zwiedzić odnowiony bolesławiecki rynek.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY