TOZD o nowotworach i Kolbergu

TOZD o nowotworach i Kolbergu

7
0
PODZIEL SIĘ

desktop24

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na dwa kolejne spotkania 23 i 29 października. Temat pierwszego z nich to „Wyzwanie i nadzieja w pokonywaniu choroby nowotworowej”, na drugim zaś uczestnicy poznają sylwetkę sławnego Polaka – Oscara Kolberga.

Seminarium 23 października o godz. 16.00 w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Mickiewicza 1 w Dzierżoniowie współorganizuje Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”. O profilaktyce raka piersi, szyjki macicy i jelita grubego opowie dr Radosław Tarkowski, a o dietach w chorobach, ale również profilaktycznych – doradca żywieniowy Monika Wilkos.

29 października zapraszamy zaś do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie. O Oscarze Kolbergu, etnografie, folkloryście i kompozytorze opowiedzą uczniowie Szkoły Muzycznej. Kolberg poświęcił się głównie etnografii, ale zostawił niemały dorobek kompozytorski. Są to kompozycje na fortepian, kompozycje sceniczne, pieśni na głos. W czasie spotkania uczniowie zagrają kilka z nich.

Wstęp na oba spotkania jest wolny. Przedsięwzięcia dofinansował Dzierżoniów – miasto z inicjatywą.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY