Takie są fakty! – Miejska Kampania Informacyjna

Takie są fakty! – Miejska Kampania Informacyjna

19
55
PODZIEL SIĘ

Takie są fakty! – Miejska Kampania Informacyjna

Ruszyła „Miejska Kampania Informacyjna”, w ramach której na terenie Bielawy pojawiły się billboardy prezentujące 5 faktów dotyczących najistotniejszych aspektów społeczno-ekonomicznych miasta, czyli: budżetu, inwestycji, bezrobocia, zadłużenia i funduszy zewnętrznych.

Informacje prezentowane są nie tylko na billboardach, ale także w lokalnych mediach i na portalach społecznościowych. Przytoczone dane zostały zaczerpnięte z Biuletynów Informacji Publicznej oraz ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

billboard490

„Miejska Kampania Informacyjna” ma na celu pokazanie mieszkańcom w jakiej kondycji znajduje się Bielawa pod koniec obecnej kadencji.

– Pozwoli to na obalenie kilku mitów, bowiem od wielu lat opozycja rozpowszechnia informacje, które z prawdą nie mają wiele wspólnego. Dlatego też postanowiliśmy mówić o faktach, które zostały poparte konkretnymi liczbami – mówi burmistrz Ryszard Dźwiniel.

– Przygotowując kampanię wyszliśmy również naprzeciw sugestiom opozycji, która zawsze porównuje Bielawę do sąsiedniego Dzierżoniowa – dodaje burmistrz.

Na początek publikujemy fakty nr I i II związane ze spadającym bezrobociem, coraz niższym zadłużeniem oraz z rosnącym budżetem.

fakt_1_490

Fakt I – spadające bezrobocie

2014 rok

Dzierżoniów – 1725 osób bezrobotnych

Bielawa – 1404 osób bezrobotnych

Warto dodać, że jeśli chodzi o Bielawę to w 2006 roku liczba osób pozostających bez pracy wynosiła 3363. W 2010 roku było to 2196, a obecnie liczba bezrobotnych spadła do 1404.

fakt_2_490

Fakt II – spadające zadłużenie

Maksymalny poziom zadłużenia dopuszczalny przez obowiązujące prawo wynosi 60% rocznych dochodów.

2014 rok

Dzierżoniów – 45%

Bielawa – 35%

W 2012 roku zadłużenie Bielawy wynosiło 48,6%, ale już w 2013 roku obniżyło się do 43,7%. Natomiast obecnie stan zadłużenia po zdecydowanym spadku równy jest 35%.

fakt_3_490

Fakt III – wzrost dochodów

2014 rok (dochody budżetu)

Bielawa – 120,3 mln złotych

Dzierżoniów – 94,5 mln złotych

W 2006 roku dochody budżetu Bielawy wynosiły 52,6 mln złotych. W 2010 roku było to już 82,4 mln złotych, by w 2014 roku wzrosnąć do 120,3 mln zł.

W najbliższym czasie przedstawimy fakty dotyczące wzrostu inwestycji i pozyskanych środków.

Rzecznik – Łukasz Masyk

 

55 KOMENTARZE

 1. Bielawa podkręciła budżet w 2014 aby statystyki dobrze wyszły ….za rok jak zrobi 80 000 0000 to będzie dobrze !!! ale już w tedy będzie rządził komisarz !!!

 2. Panie rzeczniku dotarło to do mnie. Jestem panu wdzięczny, że uszczęsliwił mnie pan tą wiadomością. Teraz wiem, że żyję w mieście stołecznym Bielawa gdzie ludzie maja pracę, dzieci się rodzą a młodzi niemcy emigruja do naszego miasta by pracować na zmywaku.

 3. Scenariusz iście filowy. Jedziesz i narasta napięcie SPADEK BEZROBOCIA, SPADEK ZADŁUŻENIA, WZROST DOCHODÓW. Żyć i umrzeć w Bielawie to mój cel. 🙂

 4. Jestem zaskoczony. A już chciałem skrytykować, a tu takie FAKTY nie do podważenia. Fakt to jest fakt. A po co te fakty i za czyje pieniądze? Historia się powtarza – przedwyborcza reklama, albo jak kto woli- preludium do kampanii wyborczej Dźwiniela za pieniądze podatników. Mimo wszystko jednak będę optował za tym, żeby pan Masyk po przegranych wyborach przez obecnego swojego szefa, co będzie faktem po faktach, pozostał na swoim stanowisku. Taki fachowiec zmarnować się nie może. To byłoby niewątpliwie ze szkodą dla Bielawy.

 5. Spadek bezrobocia jest wprost proporcjonalny do liczby mieszkańców uciekjących z tego miodem i mlekiem płynącego miasta. A tak na marginesie ten tytuł ma byka! Popraw się Masyk, bo powinno być: MIEJSKA KAMPANIA WYBORCZA!!!

   • to sprawa badzo istotna , nie można finasować kampani wyborczych z innych środków niż komitetów wyborczych, to nieetyczne, niezgodne z prawem, grożące poważnymi sankcjami, finansowanie materiałów wyborczych z publicznych pieniędzy to wręcz zwykła kradzież

 6. Jeżeli uwierzyłeś w sukces Bielawy przeczytaj ten artykuł na tej stronie. W tedy dopiero wyrobisz sobie zdanie czytelniku na temat rozwoju Bielawy.
  Gminy powiatu dzierżoniowskiego na tle innych samorządów – podsumowanie kadencji 2010 -2014

 7. Przecież to jest Miejska Wyborcza Kampania Dezinformacyjna. Kto uwierzy w te śmieszne słupki, przekłamujące rzeczywistość. Nie przypadkiem mówią o naszym mieście Biedawa. Lecz burmistrz pokazuje, że wszystko jest super. Normalnie magik.

  • p. Stawicki , plujesz Pan na dobę , ale etycznie jest
   wykorzystywać ten portal do reklamy swojego bloga ,
   proszę wykupić sobie reklamę !

   • Nie rozumiem, o co chodzi z tym wykupywaniem reklamy. Jeśli chodzi o wklejanie linków z moimi tekstami bez mojej zgody gdziekolwiek – to nie ja. I w którym miejscu pluję na Dobę?- też jakoś nie widzę. Proszę podać przykład. Chyba Ktoś robi mi złą robotę, a może właśnie przez takie komentarze mnie reklamuje? Jeśli tak, to dziękuję.

 8. Panie Dźwiniel zawsze z pewną sympatią patrzyłem na pańska kampanie wyborcza. Była dobrze przygotowana i miała swój sens. Teraz strzelił pan sobie sam w kolano. Tak kampani się nie zaczyna.

 9. Uwaga ważne dane. Skoro liczą się fakty, to w przypadku bezrobocia jest sprawa bardzo ciekawa. Rzeczywisty poziom bezrobocia pokazują dane na temat zwiększania się ilości osób zatrudnionych. Proszę zapoznać się z opracowaniem http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.curulis.pl%2Fimg%2Fdownload%2F20140724_raport_v16.pdf&ei=pmkuVPOlOc2XauOVgrAI&usg=AFQjCNGg356iYCUoeK-mSFkAhoayb-sKgA&bvm=bv.76802529,d.ZWU strona 34. Gmina Bielawa to jak łatwo odszukać, ta oznaczona kolorem bladobłękitnym. Ten kolor oznacza ujemny przyrost miejsc pracy w latach 2010-2014. Takie są fakty w temacie bezrobocia.

   • Nikt nie kłamie, liczby są prawdziwe, i te o ilości zarejestrowanych bezrobotnych w mieście, i te o spadku ilości miejsc pracy w mieście. Do mieszkańców należy interpretacja tych dwóch faktów i odpowiedzenie sobie na pytanie: jak to się dzieje, że przy spadku ilości miejsc pracy spada ilość bezrobotnych? Czy miasto się rozwija czy zwija?

 10. Dźwiniel znów zaczyna krecic i mamic spoleczeństwo. W miescie syf..bród i ubóstwo…bieda az piszczy. Skoro taki wzrost to gdzie jest maly i sredni biznes..czemu co 2 sklep to sprzedamub wynajmę??

 11. Na terenie Bielawy pojawiły się billboardy prezentujące 5 faktów dotyczących najistotniejszych aspektów społeczno-ekonomicznych miasta, czyli: budżetu, inwestycji, bezrobocia, zadłużenia i funduszy zewnętrznych i mnie chcecie przekonac, że w Bielawie jest OK. Otórz oświadczam, że nie jestem przekonany co do prawdziwości tych danych, Nie wiem w jaki sposób je zebraliście. Czy to sa dane oficjalne z jakiś rzadowych stron czy to wasze dane zbierane na wasze potrzeby.

 12. Zgłosiłem Bielawę do Kroniki Wyborczej radia ZET. Robia program o cudach wyborczych za publiczne pieniądze. Będzie i smieszno i straszno

 13. To już jest koniec rycha widzę jak srają pod siebie razem z całą grupą radnych wiją się bo nie mają już argumentów nareszcie nadszedł czas na zmiany

 14. Czuje się obrażony tym tekstem. Prosze podac inwestycje która przyniosła jakieś zatrudnienie. Nie słupki ale konkrety jaki zakład kiedy i ilu zatrudnił pracowników

 15. Przyznam się, że na mieście nie zauważyłem tych całych faktów. Dopiero u was na stronie. Myślałem, że to jakiś żart robi opozycja Dźwinielowi ale nie to na poważnie wyprodukował urząd miasta.
  Za waszym pośrednictwem chcę podziękowac panu Ryszardowi Dźwinielowi za taką kampanie informacyjną bo gdyby nie to, to ja nigdy nie zdawałbym sobie sprawy w jakim mieście żyję. Dziękuję panu jeszcze raz i prosze o więcej. Proszę pokazać jak w Bielawie wzrasta przyrost naturalny. Jak powstają tu nowe uniwersytety. Jak powstaje setki firm i co tam pan jeszcze chce.

 16. Przychylam się do powyższych podziękowań. Dał Pan, Panie Burmistrzu nam bielawianom do zrozumienia, że każdy fakt, nawet negatywny jest Pan w stanie zinterpretować jako wielki sukces. Pokazał nam Pan, że nadal tkwi w PRLu skoro używa tych samych metod propagandowych jak komuniści. Już wiem dlaczego ja i moja rodzina nie zagłosujemy na Pana.

 17. 8 października 2014 o 18:08
  eFHa Festiwal” czyli Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów to ewenement na polskiej scenie festiwali filmowych. Bulwersujący jest fakt że ośrodek kultury zaprasza Lesienia. Kto to?

  Lesień który był skazany za molestowanie i podejrzany o gwałt kiedy był dyrektorem teatru we Wrocławiu. Oto idol którego lansuje się na tej zapadłej prowincji którą rządzi Rysio kłamca.

  (2014-10-07 09:17:37 autor: Modelowe Miasto Dźwiniela)

  ODPOWIEDZ
  olo
  8 października 2014 o 18:11
  Nie wierzę.

  ODPOWIEDZ
  Anonim
  8 października 2014 o 18:39
  przed chwilą zablokowano i skasowano komentarze na dobie mówiące o tej aferze w moisie bielawskim, czyżby to radny florczak stał za zaproszeniem lesienia do bielawy?

 18. Czekam zniecierpliwiony na następne fakty. O czym się jeszcze dowiemy? Co skrywa tajemnica następnych faktów?

 19. Oficjalne wyniki referendum w Bielawie – Burmistrz Ryszard Dźwiniel nadal będzie burmistrzem miasta.

  Ze względu na niską frekwencje ( potrzebowano 4212 głosów czyli 16% uprawnionych do głosowania) burmistrz miasta nie zostanie odwołany. Liczba głosów oddanych podczas wczorajszego referendum wynosiła 3339.
  Wystarczy czy czegoś jeszcze wam trzeba. Mieszkańcy Bielawy obdarzają Burmistrza Dźwiniela zaufaniem od 17 lat to chyba coś znaczy.

  • Nie da się ukryć wyborcy popierają działania burmistrza i czy to się komu podoba czy nie ma mandat do rządzenia.

   • To dopisz jeszcze kolejny fakt – 95,6% głosów było wtedy za odwołaniem burmistrza. 95,6% Bielawian, którzy poszli na wybory nie popiera jego działań. Takie są Fakty

 20. Ale lipa na tej stronie spada na psy, zero informacji aktualnych, w ogóle najlepiej wejśc na strony urzedu bo to kopia z kopii tego co tu jest

 21. Ogromna większość referendów w Polsce była nieskuteczna. Do ważności referendum i odwołania burmistrza dwa lata temu brakło 873 bielawian, czyli tylko 3% uprawnionych do głosowania. Wystarczyło tylko tylu zastraszyć, by nie poszli do urn referendalnych. Tych co pracowali w UM i poszli na referendum kilka miesięcy później zwolniono. A ponadto z tych co mięli odwagę pójść na to głosowanie aż 95,6% była za odwołaniem burmistrza. Takie są fakty.

 22. Łyżwa Kuśmierek Skibniewska Kozak a doradcy z tylnego fotela Grzebieluch Glanowski nic dodac nic ujac chroń nas Panie

  • A dlaczego ma nas kotokolwiek bronić przed tymi ludźmi? Czy to jacyś przestępcy? coś ukradli?, zdefraudowali państwowe pieniądze? upadły przez nich zakłady pracy? NIE! jedyny powód to zawiść i chęć wygranej własnej kliki. Niedoczkanie!!!

 23. Przez te 16 lat rządów pan Dźwiniel już pokazał jak niewiele zrobił dla bielawian, aby stąd nie musieli uciekać za chlebem. Ponadto zbiornik mógł kupić za 1,5 mln zł, a nie zrobił tego i teraz miasto za 0,6 mln zł ma jedynie roczną dzierżawę jeziora i jeszcze spore koszty utrzymania otoczenia zbiornika na głowie. Tak złego gospodarza trzeba zmienić na nowego, wykształconego i doświadczonego, pracowitego i uczciwego. Na kogo? Chyba już wiecie.

Comments are closed.