Takie są fakty! – część druga

Takie są fakty! – część druga

19
48
PODZIEL SIĘ

Publikujemy drugą część „Miejskiej Kampanii Informacyjnej”, w ramach której na terenie Bielawy pojawiły się billboardy prezentujące fakty, dotyczące najistotniejszych aspektów społeczno-ekonomicznych miasta.

drogi_wewnatrz_obwodnicy_frech_3_01

Wcześniej prezentowaliśmy dane dotyczące spadającego zadłużenia i bezrobocia oraz rosnących dochodów budżetowych. Teraz zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat poziomu inwestycji i pozyskanych funduszy zewnętrznych. Przytoczone dane pochodzą z Biuletynu Informacji Publicznej.

fakt_4_490

Fakt IV „Wzrost inwestycji”

W latach 2003 – 2014 miasto przeznaczyło na inwestycje 164,5 mln złotych.

Pieniądze zostały wykorzystane między innymi na:

-budowę drugiej części obwodnicy,

-przygotowanie terenów inwestycyjnych w ramach Bielawskiego Parku Przemysłowego oraz Podstrefy ekonomicznej „Invest-Park”,

-utworzenie Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości,

-budowę nowych dróg i rond,

-modernizację szkół i przedszkoli,

-utworzenie Żłobka Publicznego i Przedszkola Publicznego nr 4,

-budowę budynków w ramach TBS,

-budowę boisk i placów zabaw, skateplazy oraz siłowni plenerowych.

fakt_5_490

Fakt V „Pozyskane środki”

W latach 2003 – 2014 miasto pozyskały z funduszy zewnętrznych (w tym unijnych i z budżetu państwa) 111 mln złotych na rozwój Bielawy. Są to fundusze, dzięki którym zrealizowano większość wyżej wymienionych inwestycji.

Rzecznik – Łukasz Masyk

48 KOMENTARZE

 1. Doczekałem się informacji która utwierdział mnie w przekonaniu, że warto żyć i umrzeć w Bielawie. Trzecich faktów mogę nie wytrzymać i zejde na zawał.

  • Potwierdzam, napięcie rośnie z każdym dniem. Ja też przebieram nogami ze zdenerwowania. Jaki będzie dlaszy cią tej historii?

   • Ciąg dalszy będzie taki , że budzisz się 17 listopada 2014 r i Burmistrzem jest Ryszard Dźwiniel !
    Jakie to piękne !

 2. To już nie jest nawet śmieszne. To jest żałosne! Burmistrz Bielawy myśli, że bielawianie są głupcami i dadzą się nabrać na te spreparowane słupki. Widzą jak jest w Bielawie, a jest kiepsko, biednie oraz same układy i układziki.

 3. Masz rację, Tina. Oto c.d. Kampanii Wyborczych Cudów Bielawskich opłacanej przez samych mieszkańców. Arogancja władzy nie zna granic.

 4. Nie jest czymś złym pod warunkiem, że nie przeinacza się faktów i gdy podaje się na publicznym portalu Doba, że jest ta kampania informacyjna sfinandiwana ze środków prywatnych burmistrza, a teraz okazuje się, że to z kasy miasta to zakłamanie jest ogromne. Takie rzeczy powinni ścigać i karać bezwzględnie.

 5. No tak i jakże sprytnie spreparowane są te dane. Chylę czoła przed ich sprytem. Choć nie przewidzieli jednego, że wyraźnie widać będzie, iż mocno przesadzali w tym nadinterpretowaniu danych statystycznych. Zrobili z Bielawy Eldorado, a wszyscy wiedzą, że jest zupełnie inaczej. Zatem wpadli w pułapkę własnego cwaniactwa. Puste przechwałki są gorsze niż milczenie. Strzelili sobie nie tyle w stopę, co w sam środek kolana.

 6. To jest Miejska Kampania DEZINFORMACJI. Jak można tak bezczelnie ludziom kit wciskać? I to za ich własne, czyli publiczne pieniądze! Arogancja tej władzy nie zna granic. Czas to zmienić 16 listopada!

  • Przynależność do partii Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Dźwinielowi nie zaszkodziła. A to dla tego , że byli opozycjoniści milczą. Warto by było aby w końcu przemówili.

 7. „Jak twierdzi sędzia Rymarz, od lat związany z PKW, wszystko, co się w tym czasie pokazuje jest związane z wyborami. A jak jest związane, to na każdej kampanijnej „płachcie” faktowej musi być wskazane źródło finansowania. Na tych bielawskich trudno je znaleźć. Trudno, bo nie ma, a jeszcze jakiś czas po odpaleniu pierwszego bilbordu Obywatel R. głosił wszem i wobec, że to z jego osobistej krwawicy opłacono nasze „cudaczne” Fakty. No to jak to naprawdę jest? Bo jeśli poszły na ten propagandowy show pieniądze i Ryszard znów chce zrobić nas w „trąbę”. I należy Mu się kara. I to nie tylko klęczenie w kącie na grochu, ale i grzywna, chyba do wysokości 5 tysięcy złotych. No, a jeśli fuck -towe plakaciki zlecił urząd, to też ociera się to o złamanie prawa.” Ten wpis znalazłem na faceboku Adama Domagały celne pytanie.

   • Mniej gadajcie a więcej róbcie. Zobaczcie na Bielawie jak Dźwiniel robi swoje nie wdaje sie z wami w polemikę ale działa. A wy tylko biadolić potraficie jaki on jest zły.

 8. W poście PZPR odc. 18 pojawił się dziwny gość, a mianowicie „katolik z lewej strony sceny politycznej”. Wynika z tego, że katolików w Kościele Katolickim mamy wiele rodzajów czy odmian. Skoro przez lewackiego katolika jestem pouczany co do 8 przykazania, to chyba „lewy” katolik traktuje mnie jako katolika „prawego”, czyli z prawej strony politycznej. Jeśli chodzi o politykę, której nie uprawiam, choćby z tego powodu, że nie należę do żadnej partii politycznej, to nie mogę utożsamiać się z katolikiem prawicowym czy lewicowym. Jestem po prostu katolikiem…
  więcej na http://boleslawstawicki.blogspot.com/2014/10/pzpr-odc-20.html#more . Polecam kolejny świetny art. bielawskiego blogera Bolesława Stawickiego.

  • Gołym okiem widać, że sprawy w Bielawie mają się źle. I dobrze się stało, że jest Stawicki i ten bloog, ponieważ przedstawia przyczyny słabej kondycji miasta. Miasto jest jak organizm, najważniejszy jest kręgosłup. To nie jest choroba śmiertelna, Bielawa nie umrze lecz nie leczona będzie coraz słabsza.Szkoda miasta, szkoda ludzi. Mam przekonanie, że 16 listopada Bielawianie pójdą i pomogą Bielawie stanąć na nogi w efekcie nasze miasto zmieni swoje oblicze na lepsze.

  • Mów za siebie ja Dźwinielowi nie ufam i ufał nie będę. Uważam, że jest to zły burmistrz i trzeba go szybko wymienić.

  • Tak, bilbordy tylko się liczą, kto ma większego ten wygrywa. Tylko mam wrażenie, że mylisz wybory z castingiem do produkcji XXX.

  • Do tej pory nigdy nie chodziłem na wybory bo miałem to wszystko w dupie. Teraz zapewniam cię anonimie, że pójdę i nie dam się wykończyć ekipie Dźwiniela.

 9. Miejska kampania. Ja znam kampanie ziemnaczane lub kartoflane jak kto woli i buraczane. Każdy może sobie wybrać jaką kampanie woli.

 10. Coraz wiecej ludzi deklaruje ,że idzie na wybory. Nareszcie zobaczyli ,że tak dalej życ się nieda. Trzeba zmian w naszym mieście i to zmian na lepsze a to może nam zagwarantować tylko
  Pan Piotr Łyżwa. Dlatego głosujemy na niego.

Comments are closed.