Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie” Jan Paweł II

Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie” Jan Paweł II

25
0
PODZIEL SIĘ

Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie 15 maja wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej oraz inscenizacji z okazji kanonizacji Jana Pawła II – patrona Ochotniczych Hufców Pracy, który bardzo kochał młodzież, ufał jej, wierzył w nią i głosił, że jest jego nadzieją. Eucharystia odbyła się w kościele p.w Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śl. a została przygotowana przez księży i katechetów tamtejszego dekanatu, przy współpracy kadry i młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl.

100_9218_Kopiowanie

Mszę świętą poprowadził zaproszony na tę szczególną uroczystość Ksiądz Biskup Archidiecezji Świdnickiej Ignacy Dec wraz z kapłanami: księdzem prof. Józefem Paterem duszpasterzem DWK OHP we Wrocławiu, księdzem dziekanem z parafii Św. Jadwigi Bogdanem Wolniewiczem, księdzem dziekanem z parafii Św. Anny Marianem Mądrym. Z okazji tej uroczystości przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Ząbkowice Śl. – Pan Marcin Orzeszek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Andrzej Dominik, Dyrektor PCPR w Ząbkowicach Śl.- Pani Beata Mirek, Kierownik OPS – Pani Izabela Lisowska, Prezes Stowarzyszenia „Integracja”- Pani Irena Szewczyk, Dyrektor ZSZ w Ząbkowicach Śl.- Pan Ryszard Pawłowski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego – Pan Tomasz Błałciak, przedstawiciele DWK OHP we Wrocławiu- Wojewódzki Komendant – Pan Piotr Olchówka, Dyrektor Biura – Pani Lucyna Majdecka, Pani Mariola Skorupka, Magdalena Frydrych, Justyna Sobaś, Anna Łuczak oraz młodzież i kadra wychowawcza OHP z jednostek Dolnego Śląska.

100_9173_Kopiowanie

Chlebem i solą – jak staropolski zwyczaj każe, Ojca naszej diecezji przywitali: Wojewódzki Komendant OHP Pan Piotr Olchówka, Dyrektor Biura DWK OHP we Wrocławiu – Pani Lucyna Majdecka oraz Kierownik OSiW OHP w Ząbkowicach Śl. Pani Krystyna Zerbok.

Ksiądz Biskup w swoim kazaniu nawiązywał do życia, posługi Kościołowi i rodzinie ludzkiej, jaką pełnił Jan Paweł II. Przypomniał, że był Papieżem niosącym orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu.

100_9230_Kopiowanie

Nawiązał również do ogromu pracy, jaką wykonywał Papież dla dobra ludzkości, nie tylko w posłudze kapłańskiej ale także jako pisarz, poeta i filozof. Ksiądz Biskup zwrócił się przede wszystkim do młodzieży, aby naśladowała Jana Pawła II w swoim życiu i w swojej pracy, aby życie i praca nie były byle jakie.

100_9221_Kopiowanie

Przypomniał również słowa Jana Pawła II, który mówił: „Choćby inni od Was nie wymagali, Wy sami od siebie wymagajcie”. Tak jak Jan Paweł II, tak i Ksiądz Biskup kierował uwagę mlodych przede wszystkim na miłość, którą należy się kierować w każdym momencie życia. Po zakończeniu Eucharystii wychowankowie OSiW OHP w Ząbkowicach Śl. zaprezentowali inscenizację odzwierciedlającą 26 lat pontyfikatu Jana Pawła II. Na wstępie przybliżono biografię ojca świętego począwszy od dzieciństwa aż do momentu, w którym Karol Wojtyła zostaje wybrany papieżem i przybiera imię Jana Pawła II. Inscenizację dotyczącą wydarzeń z życia Jana Pawła II oraz słów jakie kierował do młodych, uświetnił swoim śpiewem zespół Cantata. Było to bardzo piękne i niezapomniane doświadczenie dla wszystkich przybyłych gości oraz młodzieży.

100_9187_Kopiowanie

„Praca nad sobą, o której mówię, jest jak najbardziej osobistą współpracą z Jezusem Chrystusem, na podobieństwo tej, jaka dokonała się w uczniach wybranych przez Niego, gdy zawezwał do swojej bliskości. Musicie myśleć o sobie w kategoriach Chrystusa”

Jan Paweł II

Tekst: Aneta Panek – wychowawca OSiW Ząbkowice Śl.

Zdjęcia: Grzegorz Abrahamik – Kierownik Internatu

BRAK KOMENTARZY