Świętujmy wspólnie 3 maja

Świętujmy wspólnie 3 maja

13
0
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Dzierżoniowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Jak co roku rozpoczną się one o godz. 9.00 mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie.

 dsc_0293

Godzinę później nastąpi uformowanie pochodu i przemarsz ulicami Dzierżoniowa. O godz. 10.30 pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny na Skwerze Solidarności zostanie odśpiewany hymn państwowy, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wiczkowski wygłosi słowo okolicznościowe, a przedstawiciele samorządów, organizacji, instytucji i środowisk kombatanckich złożą pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Pod pomnikiem 3 maja i dzień wcześniej w Rynku harcerze będą rozdawać Konstytucję RP i flagi Polski w ramach Święta Flagi i złożenia hołdu dla twórców ustawy, której hasła, takie jak suwerenność, niepodległość i wolność, pozostają aktualne do dziś.

Kilka dni później, 8 maja, zapraszamy na obchody kolejnej rocznicy zakończenia II wojny światowej z mszą św. w kościele pw. MMK.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY