Święto Wolności i Demokracji

Święto Wolności i Demokracji

16
3
PODZIEL SIĘ

9 czerwca Senator Stanisław Jurcewicz wraz z Poseł na Sejm Agnieszką Kołacz – Leszczyńską, wzięli udział w debacie z młodzieżą Zespołu Szkól nr 3 w Dzierżoniowie im. Kombatantów RP. Tematem debaty było pytanie, czy 4 czerwca ustanowić świętem „Wolności i Demokracji” oraz dniem wolnym od pracy.

6

W debacie udział wzięło 60 uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem. W głosowaniu kończącym spotkanie, młodzież zagłosowała za ustanowieniem 4 czerwca świętem „Wolności i Demokracji”, ale co ciekawe nie jako dnia wolnego od pracy.

Podczas debaty parlamentarzyści wręczyli także podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie zainicjowanym przez Senatora Jurcewicza pn. „Święto Wolności i Demokracji”.

3 KOMENTARZE

  1. Śmiech i zenada nad tym co chce wcisnąc senator Jurcewicz z PO naszej mlodziezy. Jakie swieto demokracji??????/
    Za głównego organizatora obrad uznaje się Czesława Kiszczaka. Głównego odpowiedzialnego za śmierć górników w „Wujku”. Ostatnio Kiszczak został skazany za nielegalne wprowadzenie Stanu Wojennego na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat. Stanisław Kania, kolejny zbrodniarz został uniewinniony… To wszystko z czym mamy do czynienia to kpina z ofiar a nie wyroki. I mamy przykład „układania się bandytów z bandytami” jak powiedział o Okrągłym Stole Waldemar Łysiak.

    Jak wspominałem Okrągły Stół za sprawą „grubej kreski” stał się początkiem różowego zepsucia, które oglądamy do dzisiaj. Przyjęcia tej „fasady” nowości i normalności. I dlatego nasza polityka (również zagraniczna) wygląda tak jak wygląda. Rosjanie robią co chcą, służby się panoszą. Niezależnie od tego kto jest u władzy, czuć swąd przeszłości. Jest to przykre a dla niektórych niewygodne ale niestety prawdziwe. Dawni przywódcy partyjni, ich bracia, matki, ciotki, wujkowie itp podostawali ciepłe posadki, z których dotąd nie da się ich wyplenić. Emerytowani „partyjniacy” mają emerytury, o któych przeciętny Kowalski może pomarzyć a dawne ofiary przymierają głodem w barakach z dykty. Wielu aparatczyków wyjechało za granicę i ma się bardzo dobrze. Jeszcze inni przeszli do biznesu i potajemnie w ciemnych interesach „golą frajerów”. Oto nasze „korzystne historyczne porozumienie”.

    I to było prawdziwe, jedno z podstawowych założeń i ustaleń. MY WAM CZĘŚCIOWĄ, ILUZORYCZNĄ W ZASADZIE WŁADZĘ, WY NAM STANOWISKA I NIETYKALNOŚĆ. WY NAM ZBIOROWĄ AMNEZJĘ ALE I AMNESTIĘ ZA WSZYSTKIE ZBRODNIE. Smutne, ale czas przyjąć do wiadomości jak w rzeczywistości było, jest i wszystko wskazuje, że będzie.

    • ZETOR, a jaka była alternatywa? Doświadczenie w przegrywaniu powstań narodowych mamy bogate jak żadna inna nacja w świecie, ile dziesiątek czy setek tysięcy ludzi poszłoby do piachu przy wariancie powstańczym? A druga alternatywa to ZSRR bis, UE kończyła by się na Odrze, a Polska w najlepszym razie dzieliłaby los Białorusi. Tego nie możesz odżałować?

  2. ZETOR-dosłowny cytat brzmiał,,Przeszłość odkreślamy grubą linią”odpowiadać będziemy jedynie za to,co uczyniliśmy,by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania

Comments are closed.