Święto ludzi aktywnych

Święto ludzi aktywnych

8
0
PODZIEL SIĘ

dzierzoniow_swiatowy_dzien_turystyki

W sobotę 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. Jeśli nie rozpoczęli Państwo jeszcze swojej przygody z turystyką, podpowiemy, od czego ją najlepiej rozpocząć. Zobacz, dlaczego turystyka jest ważna.

Światowy Dzień Turystyki ustanowiono w 1979 nr. Tegoroczny, obchodzony pod hasłem „Turystyka i zrównoważona energia siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju,” ma podkreślać znaczenie i rolę turystyki we współczesnym świecie. Jej aspekt kulturowy, polityczny i gospodarczym.

Według statystyk Światowej Organizacji Turystyki turystyka odpowiada za 5%. światowej emisji dwutlenku węgla. 4%. przypada na transport (głównie lotniczy), a blisko 1% na usługi hotelowe. Stąd zaangażowanie branży w wykorzystanie przyjaznych środowisku źródeł energii ma ogromne znaczenie.

W Światowym Dniu Turystyki zapraszamy na bezpłatne wejścia na wieżę widokową dzierżoniowskiego ratusza i wybicie pamiątkowej monety w mennicy.

W Centrum Informacji Turystycznej, przez które prowadzi droga na wieżę, można uzyskać szczegółowe informacje o atrakcjach turystycznych Dzierżoniowa i okolic, zaopatrzyć się w pocztówki, mapy i wydawnictwa lokalne oraz zaplanować krótkie i długie turystyczne wypady po okolicy.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY