Święto biblioteki

Święto biblioteki

13
0
PODZIEL SIĘ

Coroczne spotkanie z czytelnikami z okazji Dnia Bibliotekarza miało miejsce 8 maja w piławskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Goście przybyli z zaprzyjaźnionych jednostek, organizacji, Dyskusyjnego Klubu Książki, a nawet z lokalnej parafii. Na spotkaniu w ramach Tygodnia Bibliotek nie mogło oczywiście zabraknąć czytelników. Bibliotekarki przedstawiły w prezentacji multimedialnej działania, projekty i spotkania, które zorganizowano w piławskiej placówce od maja ubiegłego do maja tego roku.

 20140514_1

Tak bogaty program zrealizowany w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zaskoczył wielu uczestników imprezy. Miłym akcentem i niespodzianką dla pracownic biblioteki były kwiaty od członków Dyskusyjnego Klubu Książki, słodki upominek od Anety Burek-Uchman, Zastępczyni Przewodniczącej Rady Miejskiej oraz audiobooki i śpiewniki od Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie Jadwigi Horanin. Z kolei Dyrektor MOK i MBP w Piławie Górnej Anna Siedziakow imieniu bibliotekarzy podarowała książkę czytelniczce i lokalnej poetce Sabinie Romanowskiejz okazji 90. urodzin. Wszyscy zebrani odśpiewali jubilatce „Sto lat!”. Uhonorowaniem rocznej pracy oraz miłym akcentem integrującym uczestników spotkania był tort. Największą atrakcją wieczoru okazał się jednak występ Barbary Pachury. Słuchacze ulegli urokowi nastrojowego programu artystycznego.

 20140514_2

Pracownicy MBP serdecznie dziękują za pomoc pani Czesławie Winiarskiej, która podarowała kwiaty do dekoracji stołów, młodzieży z DKK-Juniorzy: Emilowi, Natalii oraz Ewie Żygadło za pomoc organizacyjną.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY