28
3
PODZIEL SIĘ

flaga

Polska wygrała 5:2 (2:0) z Rumunią w swoim pierwszym grupowym meczu na turnieju UEFA Regions Cup, rozgrywanym w Legnicy.

Marcin Buryło, Adrian Leśniarek, Łukasz Maciejewski, Damian Niedojad i Mariusz Paszkowski

W pierwszym składzie mecz rozpoczęło czterech Lechitów : Marcin Buryło, Adrian Leśniarek, Łukasz Maciejewski i Mariusz Paszkowski. W 70 minucie na boisku pojawił się Damian Niedojad i w ciągu 20 minut zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę, czym spowodował duże poruszenie wśród zgromadzonych kibiców oraz trenerów. W pierwszej połowie, gola głową zdobył Adrian Leśniarek.

32716_file

Sam turniej rozgrywany w Legnicy, Polkowicach i Lubinie to drugi etap tych rozgrywek, które swój kres będą miały w końcowych tygodniach czerwca 2015 roku. Aktualnie jest osiem grup po cztery zespoły z różnych krajów i regionów Europy. Do finałowego turnieju awansują tylko zwycięzcy grup.

32750_file

Osiem najlepszych, amatorskich drużyn zmierzy się w walce o zwycięstwo w czerwcu 2015 roku. Gospodarza imprezy wyłoni losowanie w grudniu bieżącego roku. Jak na razie nasza kadra postawiła pierwszy krok ku temu celowi i oby tak dalej. Dzięki wygranej Polacy zajmują pierwszą lokatę w tabeli przed Francją, która pokonała 1:0 Macedonię. Kolejne mecze już w poniedziałek. Biało-czerwoni zagrają z Macedonią, a Francuzi zmierzą się z Rumunią.

druzyna

Krawczyk – Paszkowski, Mądrzejewski, Leśniarek, Kula – Buryło, Babeczko, Boczarski (60′ Deneka), Żbik, Maciejewski (87′ Gołębiewski) – Jakóbczyk (70′ Niedojad)

Bramki kolejno : Babeczko 25, Leśniarek 45, Vasilache 54 (karny), David 76, Niedojad 78, Niedojad 87 oraz Gołębiewski 90