15
1
PODZIEL SIĘ

32384_file

Podopieczni Rafała Markowskiego nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rówieśników ze Świdnicy. Lechici wygrali gładko 5:1 z Polonią/Stalą po dwóch golach Świątoniewskiego i Wiącka oraz trafieniu Cegiełki.

Pierwsze minuty pokazały w jaki sposób będzie rozgrywany dzisiejszy mecz. Stal cofnięta głęboko na swoją połowę, czekała na okazje do kontry. Lechici przez pierwsze 25 minut notowali masę głupich, niewymuszonych strat, które nie pozwalały stworzyć groźnej sytuacji. Pierwszy sygnał do ataku dał Cegiełka, ale jego dośrodkowanie zostało złapane przez bramkarza Stali. Ale za 5 minut było już 1:0. Kopia poprzedniej akcji, znowu Cegiełka na skrzydle, precyzyjnie dogrywa do Świątoniewskiego i mamy 1:0. Chwilę później, Brzezicki posyła prostopadłą piłkę do Cegły, ale tym razem górą golkiper przyjezdnych. W 41 minucie podwyższamy nasze prowadzenie. Roszak do Wiącka, a ten precyzyjnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce. Do przerwy 2:0

32371_file

Drugie 45 minut nie mogło rozpocząć się lepiej. Po ładnym strzale Świątoniewskiego prowadziliśmy 3:0. Goście wyraźnie zrezygnowali i nie kwapili się do przeprowadzania akcji ofensywnych. Gospodarze spokojnie rozgrywali piłkę, szukając kolejnych goli. I bramki przyszły. Na 4:0 podwyższa Wiącek po podaniu Roszaka, a na 5:0 trafia Cegiełka. Stal stać było tylko na trafienie honorowe, które uzyskali po rzucie karnym. Wynik końcowy to 5:1.

Sztandera- Kuśmierek, Błaszczyk (75′ Kowalczyk), Ryl (60′ Stuglik), Wrotkowski, Roszak (60′ Bohajczuk), Rakoczy (60′ Szwagrzyk), Cegiełka, Brzezicki (75′ Szukiełowicz), Waligóra (15′ Wiącek), Świątoniewski

Żółte kartki: Cegiełka, Kuśmierek

Zagłębie II Lubin – AKS Strzegom 10:0

Śląsk Wrocław – Szczyt Boguszów Gorce 4:1

Miedź Legnica – Polar Wrocław 10:0

Górnik Wałbrzych – KS Polkowice 3:0

Academy Wrocław – Ślęza Wrocław 3:0

Chrobry Głogów – MKS Oława 2:2

Parasol Wrocław – Bobrzanie Bolesławiec 2:2