Świętego Wacława w Dobrušce

Świętego Wacława w Dobrušce

8
3
PODZIEL SIĘ

Delegacja z Piławy Górnej 26 września uczestniczyła w dorocznym święcie Dobruški. Spotkanie z samorządem zaprzyjaźnionego miasta w Czechach było okazją do pogłębienia partnerskiej współpracy.

20141001b_1

Projekty unijne realizowane wspólnie z sąsiadami zza południowej granicy zbliżyły do siebie polski i czeski samorząd. Zwyczajem stały się już wzajemne wizyty przedstawicieli obydwu miast. Niedawno czeska delegacja gościła na XIX Dniach Piławy Górnej, a 26 września Burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska z Zastępczynią Izabelą Woronowicz i Sekretarzem Gminy Jackiem Mikusem pojechali na Dni Świętego Wacława do Dobruški.

Coroczne święto patrona Czech jest u naszych sąsiadów jednym z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Na straganach, gęsto zastawiających starodawny rynek w Dobrušce, mieszkańcy i goście mogą nabyć piękne wyroby rękodzieła i lokalne produkty spożywcze. Na scenie przez cały dzień aż do wieczora można obejrzeć występy przeróżnych zespołów muzycznych. Wykonawcy prezentują wysoki poziom, a repertuar stanowi przegląd ulubionych gatunków, od folku przez muzykę popularną aż po rock czy awangardę.

20141001b_3

W uroczystościach uczestniczyły też delegacje z innych zaprzyjaźnionych miast Polski i Węgier. Z okazji święta przedstawiciele piławskiego samorządu przekazali Staroście Dobruški Petrowi Tojnarowigratulacje i życzenia rozszerzania wzajemnych kontaktów. W najbliższym czasie w Dobrušce jest planowana wizyta dzieci z piławskiego przedszkola.

UM Piława Górna

3 KOMENTARZE

Comments are closed.