Świąteczny streetball

Świąteczny streetball

19
0
PODZIEL SIĘ

Turniej Koszykówki Ulicznej „Streetball 3×3” o puchar Prezesa Klubu Sportowego „Piławianka” wygrał „Gibki Team” z Lubina. Królem Wsadów został Mirosław Śleziak. Widowiskowa rywalizacja 14 czerwca przyciągnęła na stadion miejski wielu kibiców.

201406018_1

Turniej zorganizowano z okazji XIX Dni Piławy Górnej. Na stadionie zjawiły się drużyny z: Piławy Górnej, Dzierżoniowa, Pieszyc, Ziębic, Kamieńca Ząbkowickiego, a nawet Lubina. Nazwy niektórych kojarzą się już miejscowej publiczność z poprzednimi edycjami imprezy. Na boisku stanęli: „Los Santos LA Familia”, „Ziębice Team”, „Targay Balla”, „Studenty”, „Ernoldy”, „Ora Et Labora”, „Crossiwo Team”, „Jeden” i „Gibki Team”. Po oficjalnym losowaniu w towarzystwie kapitanów zespoły podzielono na dwie grupy.

201406018_2

Rozpoczęły się rozgrywki grupowe w systemie „każdy z każdym”. Wstępna rywalizacja wyłoniła cztery najlepsze ekipy: „Los Santos LA Familia” i „Targay Balla” z Ziębic, „Studenty” z Piławy Górnej oraz „Gibki Team” z Lubina. Zanim jednak rozegrano mecze półfinałowe, organizatorzy zaprosili uczestników na najbardziej efektowną część imprezy, to jest konkurs wsadów. Do konkursu przystąpiło dziewięciu zawodników. Zwycięzcą jednogłośnie został Mirosław Śleziak, który otrzymał statuetkę Króla Wsadów.

201406018_4

Mecze półfinałowe grały parami drużyny „Los Santos LA Familia” i „Targay Balla” (19:21) oraz „Studenty” i „Gibki Team” (8:21). Mecz o trzecie miejsce pomiędzy ekipą „Los Santos LA Familia” i „Studentami” zakończył się zwycięstwem gości z Ziębic (22:18), natomiast finał między Targay Balla a Gibki Team rezultatem 12:21. Tym samym drużyna z Lubina zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Trzy najlepsze ekipy otrzymały medale, a zwycięski „Gibki Team” odebrał puchar z rąk prezesa KS „Piławianki”. Prezes Andrzej Mazur i piławski animator Arkadiusz Majcher serdecznie dziękują zawodnikom za udział w turnieju oraz kibicom, którzy przyszli na boisko przy stadionie, a także patronatowi „MyPilawa.pl”

 201406018_5

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY