Sukces na międzynarodową miarę

Sukces na międzynarodową miarę

4
0
PODZIEL SIĘ

Wanda Chotomska wyróżniła utwór Magdaleny Pawlak z Piławy Górnej podczas międzynarodowego konkursu, w którym wzięło udział prawie pół tysiąca placówek oświatowych.

111

Wybitna poetka przewodziła komisji jurorów XXX Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej w Słupsku. Wybrała ,,Rodzinny album’’ Magdy Pawlak, ponieważ dostrzegła w utworze autentyzm zasługujący na uznanie. O wyróżnionych autorach wyraziła się z podziwem. Podkreśliła, że potrafią ,,piórem poznawać i rozwijać siebie, kierują się sercem’’. Podziwiała „ich miłość do babci, która jest jak plaster na skaleczenie’’ i mamy, która ,,roztrzaskane pozbiera, poskleja i jak puchar kolejny na półce zwycięstw ustawi w szeregu’’.

Na konkurs nadesłano 6 547 zestawów wierszy i opowiadań. Zgłosiło się w sumie 463 szkoły podstawowe i gimnazja z całej Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy czy nawet Turcji. Wybrane prace ukazały się w zbiorze ,,Piórem poznaję siebie”. Książki wręczono 19 maja podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Magdalenie gratulujemy kolejnego dużego sukcesu literackiego, a jej opiekunce Marcie Skowrońskiej – Sowie, polonistce ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej, która czuwa nad rozwojem artystycznym uczennicy, życzymy jeszcze wielu utalentowanych podopiecznych.

Wanda Chotomska nazwała konkurs największą w kraju imprezą kulturalną poświęconą młodym talentom literackim.

– Cieszę się, że coraz więcej dzieci i młodzieży bierze udział w naszym konkursie. Dzielą się swoimi myślami, ufają nam. Wierzą, że im pomożemy, bo przecież duzi są na świecie po to, żeby mali mogli uwierzyć w siebie, że oni też dużo mogą – podsumował pisarka.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY