Sukces modelarzy

Sukces modelarzy

14
0
PODZIEL SIĘ

Klub „Sporty Modelarskie i Rekreacja” z Piławy Górnej wrócił z czterema medalami z zawodów, jakie 18 października rozegrały się w Ciepłowodach.

To już Piąte Zawody Latawcowe w Ciepłowodach. Jak na jubileuszową imprezę przystało, konkurs udał się znakomicie. W szranki 18 października stanęło 29 zawodników. Modelarze zgłosili 38 latawców (26 płaskich i 12 skrzynkowych). Wśród rywalizujących znaleźli się zawodnicy niezrzeszeni i reprezentanci 4 pracowni: SCK Bielawa, UKS Piława Górna, SDK „Orlik” Dzierżoniów oraz ZOK Ząbkowice Śl.

Poziom, jak zawsze, był bardzo wysoki, co dało się zauważyć już po starannym wykonaniu i zdobieniu latawców, zaś ocena lotów okazała się dla komisji nie lada wyzwaniem. Wyrównana rywalizacja w kilku przypadkach zadecydowała nawet o dogrywkach. Po części konkursowej odbyły się pokazowe loty balonów i tradycyjne ognisko.

20141022_1c

Uczniowski Klub Sportowy Sporty Modelarskie i Rekreacja w Piławie Górnej wrócił z zawodów z czterema medalami: Oskar Dudek ze swoim latawcem płaskim znalazł się na drugim miejscu w kategorii zawodników od 14 do 16 lat. W tej samej kategorii wiekowej, lecz z latawcami skrzynkowymi, pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Dominik Żłobicki, Mateusz Zbierański i Jakub Ratajczak. Serdeczne gratulacje!

20141022_2c

Fot. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach

UMPG

BRAK KOMENTARZY