Sudecki Związek Pracodawców ponownie partnerem Banku Światowego

Sudecki Związek Pracodawców ponownie partnerem Banku Światowego

7
0
PODZIEL SIĘ

sudecki_02Już po raz drugi Sudecki Związek Pracodawców współpracuje z Bankiem Światowym przy realizacji nowego projektu badawczego na Dolnym Śląsku. Tym razem BS przeprowadzi „Badanie potrzeb firm w kontekście innowacyjności i inteligentnych specjalizacji”.

Projekt Banku, w którym uczestniczy Sudecki Związek Pracodawców ma na celu również wzmocnienie zaufania między biznesem, instytucjami otoczenia biznesu oraz administracją publiczną. W jego ramach przeprowadzonych zostanie 1 000 rozmów z prezesami firm w 4 regionach, by określić cechy grup docelowych wsparcia publicznego. W tym 250 rozmów z przedstawicielami dolnośląskich pracodawców.

Pilotażowy program Banku Światowego w naszym regionie zakończy się w listopadzie 2014 r., a cały projekt potrwa do końca 2015 r. Specjaliści realizujący zadanie podkreślają, że instytucje otoczenia biznesu będą miały ogromny udział w powodzeniu przedsięwzięcia.

Jakich firm wspólnie z Bankiem Światowym poszukuje Sudecki Związek Pracodawców? Takich, które mają ambicje, aby rozwijać się szybciej i postawić na ekspansję swojej działalności, są gotowe, chętne oraz zdolne do przeprowadzenia zmian nastawionych na podnoszenie poziomu innowacyjności przy wsparciu władz publicznych oraz instytucji otoczenia biznesu i mają potencjał do rozwoju, jednak jest on „uśpiony”. – Te firmy mają znaczący wpływ na rozwój gospodarczy naszego regionu, tworzenie nowych miejsc pracy – wyjaśnia Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu związku.

W tym roku związek jako jedyna organizacja biznesu z Dolnego Śląska uczestniczył w projekcie Banku Światowego – Subnational Doing Bussines Report, sygnowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Rolą organizacji była koordynacja badań jakościowych w regionie, rekrutacja firm MŚP. Przeprowadzone badania miały dać odpowiedź na temat prowadzenia biznesu w poszczególnych regionach, w tym we Wrocławiu – analogicznie jak

w raporcie Doing Bussines Report w skali 184 państw.

 

 

BRAK KOMENTARZY