Sudecka Ofensywa muzyczna

Sudecka Ofensywa muzyczna

9
0
PODZIEL SIĘ

johny_trzy_palce

Johnny Trzy Palce, grupa Noidobra oraz Vamos Brothers zagrają koncerty w Ząbkowicach, Świdnicy i Dzierżoniowie w ramach nowego cyklu prezentującego wykonawców z Przedgórza Sudeckiego. W naszym mieście będzie ich można usłyszeć 12 października o godz. 18.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Sudecka Ofensywa udowadnia, że interesująca muzyka powstaje nie tylko w wielkich miastach, ale także wokół nas. Podczas pierwszych koncertów w październiku, listopadzie i grudniu publiczność w każdym z miast biorących udział w projekcie będzie miała okazję usłyszeć aż 9 zespołów. Organizatorzy mają nadzieje, że pomoże to im dotrzeć do nowych miejsc, dźwięków i ludzi.

Zespół NOIDOBRA to dzierżoniowsko-bielawski rock alternatywny. Działa od 2006 r. W lipcu 2011 r. nagrał 19 utworów, z czego 11 kawałków znalazło się na debiutanckiej płycie pt. „Demonstracje”. Skład zespołu stanowią Piotr Głogowski – wokal, gitara, Piotr Wójcik – perkusja i Emilian Kwiecień – gitara bas.

A tak o sobie pisze na FB kolejny zespół, Johny Trzy Palce: „Gdzieś na dzikim południu Polski w zacisznej mieścinie zwanej Świdnicą, w korytarzu jednego z zakładów produkcyjnych, trójka względnie młodych i wątpliwie przystojnych mężczyzn postanowiła tworzyć muzykę wypływającą wprost z głębi ich przesiąkniętych etanolem serc.” W swoich piosenkach poruszają najważniejsze problemy i wzloty ekonomiczne oraz społeczne naszego kraju. Próbują poruszyć serca swoich rodaków poprzez najpiękniejszą formę sztuki, którą jest muzyka i to w dodatku muzyka country przez duże K.

Trzeci z zespołów – VAMOS BROTHERS – to grupa z Niemczy. To odmienne charaktery, które muzyka połączyła w jedno. Grają zarówno covery, jak i własne utwory. Trzon zespołu stanowią członkowie nieistniejącej już formacji „Music 4est”. Muzycy w tym roku wystąpili m.in. w Ząbkowicach podczas Weekendu z Franktensteinem na jednej scenie z Oddziałem Zamkniętym i Rayem Wilsonem.

sudecka_ofensywa

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY