Strefa MTB Sudety

Strefa MTB Sudety

35
3
PODZIEL SIĘ

 

Jesienią 2013 roku Stowarzyszenie Turystyczne gmin Gór Sowich  podjęło decyzję o odnowieniu i uporządkowaniu tras rowerowych w Górach Sowich. W toku prac okazało się że podobne działania wykonuje Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, które to zarządza podobnymi trasami na terenie Gminy Głuszyca. Doszło do spotkań obu organizacji najpierw w Głuszycy potem w Bielawie, na których została podjęta decyzja o stworzeniu w pełni profesjonalnego PRODUKTU TURYSTYCZNEGO pn. STREFA MTB SUDETY.

Do tego celu opracowaliśmy szczegółową koncepcję pod nazwą: „Budowa zintegrowanego produktu turystycznego na obszarze subregionu Sudetów – Góry Sowie, część Gór Kamiennych i Wałbrzyskich”, która zakłada powołanie całkiem nowego Stowarzyszenia które będzie się zajmować tylko i wyłącznie takim produktem turystycznym. Nowe Stowarzyszenie powstało w dniu 22.02.2014 roku podczas spotkania w Chacie pod Sową na Przełęczy Sokolej wobec zgodnej woli przedstawicieli z terenu gmin : Stoszowice, Dzierżoniów (wiejska), Bielawa, Pieszyce, Nowa Ruda (wiejska), Walim, Głuszyca i Mieroszów. W Zarządzie Strefy MTB Sudety znaleźli się przedstawiciele z całego obszaru objętego działaniem a Prezesem został kolega Janusz Pawłowski z Głuszycy.

logo strefa MTB ostateczne

Adres siedziby Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety: ul. Grunwaldzka 28a, 58-340 Głuszyca, W tym działaniu mamy wyznaczonych kilkanaście celów pośrednich, które konsekwentnie realizujemy, a są to:

– Objęcie systemem górskich tras rowerowych regionu zwartego geograficznie z punktu widzenia użytkowników produktu.

– Promocja produktu pod jedną, czytelną, rozpoznawalną pod względem geograficznym

– Skierowanie produktu do użytkowników w Polsce, Czechach i Niemczech.

– Pełna unifikacja oznakowania produktu i standaryzacja sposobów znakowania w terenie oraz pozostałych informacji (tablice, mapy itp.).

– Promocja produktu: druk map pełnego obszaru i map cząstkowych, foldery informacyjne, reklama.

– Utworzenie sieci punktów dostępowych do Tras Strefy MTB Sudety i głównych punktów z zapleczem: informacja, wypożyczalnia, serwis rowerowy, sklep, zaplecze socjalne.

– Budowa tras singletrack i downhilowych

– Pozyskiwanie środków unijnych.

– Pozyskiwanie sponsorów z branży rowerowej, turystycznej i innych.

– Certyfikacja bazy noclegowej i gastronomicznej.

– Organizacja cyklu zawodów w kolarstwie MTB o Puchar Strefy MTB Sudety.

– Utworzenie strony internetowej na wzór zachodnich regionów MTB.

– Zbudowanie trwałego skojarzenia regionu z produktem –

NAJLEPSZE MIEJSCE DLA FANÓW KOLARSTWA GÓRSKIEGO.

Obecnie trwa oznakowywanie tras w Górach, niebawem zostaną umieszczone  duże tablice w tzw. Punktach Dostępu a także zostanie wydana Mapa Strefy oraz mamy

Ireneusz Rogalski

Biuro STGGS

projekt oznakowania SMTBS tablica z nietypowym rowerzystą2

3 KOMENTARZE

  1. W Bielawie są trzy grupy wyborców:
    Pierwsza grupa to ludzie których zatrudnia Dźwiniel i podległe miastu spółki.Do tej grupy należy między innymi ten Rogalski co podpisał ten artykuł.
    Druga grupa to ci co mają wszystko w dupie.
    Trzecia grupa to ci co chcą zmian. To ludzie którzy widzą, że można zrobić coś lepiej.
    Oczywiście to jest tylko moje subiektywne odczucie. Polega ono na tym, że ten Rogalski może głosować na innego kandydata np. na Panią Mesjasz lub jak wieść niesie ( jeszcze się nie ujawnił) Hałaczkiewicza.

Comments are closed.