STOP DLA GENDER

STOP DLA GENDER

20
21
PODZIEL SIĘ

gen3

Radni Rady Miejskiej Dzierżoniowa na sesji 29 września 2014 r. poparli inicjatywę mieszkańców miasta oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. Królowej Różańca Św. przyjmując oświadczenie w sprawie obrony dzieci i młodzieży przed ideologią gender.

Dzięki klubowi radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy w naszym imieniu wprowadzili oświadczenie do porządku obrad, zostało ono rozpatrzone i po krótkiej dyskusji uchwalone. Wszystkim radnym, którzy głosowali za przyjęciem oświadczenia składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać. Wykazaliście się nie tylko dużą odwagą, ale i mądrością, opowiadając się po stronie dobra, przeciwko złu i poprawności politycznej. Mam nadzieję, że wasza decyzja skutecznie będzie chronić nasze dzieci i wnuki przed zgubnym działaniem tej antyrodzinnej i antykatolickiej ideologii.

W liście pasterskim Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku czytamy: „Ideologia gender stanowi efekt trwających od dziesięcioleci przemian ideowo-kulturowych, mocno zakorzenionych w marksizmie i feministyczne oraz rewolucję seksualną. Genderyzm promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i integralnym pojmowaniem natury człowieka.

Twierdzi, że płeć biologiczna nie ma znaczenia społecznego i że liczy się przede wszystkim płeć kulturowa, którą człowiek może swobodnie modelować i definiować, niezależnie od uwarunkowań biologicznych. Według tej ideologii człowiek może siebie w dobrowolny sposób określać: czy jest mężczyzną czy kobietą, może też dowolnie wybierać własną orientację seksualną. To dobrowolne samookreślenie, które nie musi być czymś jednorazowym, ma prowadzić do tego, by społeczeństwo zaakceptowało prawo do zakładania nowego typu „rodzin”, na przykład zbudowanych na związkach o charakterze homoseksualnym.

Niebezpieczeństwo ideologii gender wynika w gruncie rzeczy z jej głęboko destrukcyjnego charakteru zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego. Człowiek o niepewnej tożsamości płciowej nie jest w stanie odkryć i wypełnić zadań stojących przed nim zarówno w życiu małżeńsko-rodzinnym, jak i społeczno-zawodowym. Próba zrównania różnego typu związków jest de facto poważnym osłabieniem małżeństwa – jako wspólnoty mężczyzny i kobiety – oraz rodziny na małżeństwie zbudowanej.

Zachęcam wyborców do tego, żeby – po pierwsze – w listopadzie poszli na głosowanie, a po drugie – żeby zagłosowali na kandydatów, którzy mają jakieś rozwiązania dla rodziny i dla których rodzina jest ważna. Gdyby dobrzy samorządowcy zostali wybrani na radnych, tacy którzy nie są uwikłani w partyjne i kolesiowskie układy, to na pewno byłoby można poprawić sytuację rodziny.

Kazimierz M. Janeczko

21 KOMENTARZE

 1. No to na zdjeciu widzimy ktorzy to radni sa za propagowaniem gender,a tak siedza w pierwszych lawkach kosciola i modla sie do kogo? i o co? Anonizowanie sie przedszkolakow,przebieranie za dziewczynki chlopców, wyuzdanie i wmawianie spoleczenstwu ze dwoch tatusiow lub dwie mamusie to jest normalnosc- to dopiero nowoczesnośc z piekla rodem>>>>> No klania sie Palikot i ” nowoczesny liberalizm POwski plus lewicowata moderne

 2. PODCZAS GŁOSOWANIE 3 OSOBY Z OBYWATELSKIEGO BLOKU SAMORZĄDOWEGO WSTRZYMAŁY SIĘ OD GŁOSU. PRZECIW BYŁ JEDEN RADNY Z SLD!

  • Nie wiedzą, ale to przecież nie przeszkadza komentować…. 🙂 Ja tymczasem myślę, że jest 500 razy więcej ważnych spraw do zrobienia / przedyskutowania aniżeli GENDER. Ale to już u nas norma, że zamiast brać się za prawdziwą robotę (=zrobić cokolwiek pożytecznego), wracają takie tematy jak i ten… No bo ilu % mieszkańców on dotyczy?

    • zdzichu, mówisz o gender jak to byłby jakiś potwór wychodzący z lasu, a to pojecie naukowe, nie ideologiczne, nie jakieś zagrożenie

      • Ja też tak twierdzę. Wszyscy traktują gender jak jakies wielkie zło destrukcyjnie wpływające na społeczeństwo, tymczasem jest zupełnie inaczej. Ciemnogród i zacofanie. Wstyd mi za radnych, mam nadzieje, że już nikt na nich nie zagłosuje i że z naszych podatków nie będą brali diet za cofanie nas do średniowiecznych poglądów

 3. Jest to uchwala symboliczna, bo nie wprowadza zadnych prawnych ograniczen. To tak jakby uchwalono ze nie wolno krasc, ale nie wprowadzono kodeksu karnego. jak bowiem uchwycic w praktyce dzialania na rzecz gender. Musialbt Sejm uchwalic taka uchwale , wyjasnic, nazwac konkretne dzialania i okreslic kary. Nalezaloby zaczac od zakazu porno w prasie, telewizji, filmach,teatrach. I to w skali kraju. samej idei nie mozna karac!Ptzykladow jesli ktos w glebi duszy nie lubi Żydow, to nie jest sprawa karna. konkretne dzialania antysemityzmu sa karalne. na przyklad walenie Żydów w morde. Czytajcie moj zbior opowiadan „fabryki dymu” na temat problemu Żydow w Polsce, w PRL.
  Do nabycia w ksiegarniach Dzierzoniowa i Bielawy.str 216, cena 25 zlotych.
  W listopadzie nowy zbior pelen humoru i satyry „Klasa robotnicza rzadzi” str 302 cena 30 zlotych i wersja angielska.

 4. Własnie wrocilem z biblioteki miasta Royal Oak gdzie..znalazłem gazetę „Gay parent”. Czyli rodzic homoseksualista. Okzuje sie ze homoseksualisci i lesbije moga adoptowac dzieci i wychowywac je w swoim duchu!
  Wiec co sie dziwic ze ISIS i Talibanowie atakują USA i Zachod?

 5. Skutki polityki liberalizmu seksualnego odczuwamy już dzić. 1/3 małżeństw w Polsce rozpada się. Ktoś powie, że w Europie rozpada sie 50% małżeństw ale my zyjemy w Polsce gdzie wartości rodzinne były w cernie teraz niestety nie. Co będzie dalej?

 6. Niech pan juz przestanie z tymi swoimi „fabrykami” sa lepsze ksiazki .Żydzi nie maja problemu antysemityzmu w Polsce to Polacy maja problem antypolonizmu u Żydów.Niedlugo Żydzi beda opowiadac ze to nie Niemcy ich mordowali tylko Polacy, tak sie przekreca fakty i rozpowiada po swiecie klamstwa za to ze Polska byla tolerancyjna dla wszystkich nacji,choc pojedyncze przyklady byly. W Polsce najciężej karano Polaków za pomoc Żydom- kara smierci ,w innych krajach Nie np. we Francji

Comments are closed.