Stanisław Huskowski w Bielawie

Stanisław Huskowski w Bielawie

20
26
PODZIEL SIĘ

Na zaproszenie bielawskiego koła Platformy Obywatelskiej, do Bielawy przyjechał kandydat do europarlamentu Stanisław Huskowski.

DSCF4278

Wizyta wiceministra była również okazją do projekcji filmu „80 milionów”, historii dokumentującej brawurową akcję ratowania pieniędzy Solidarności tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.

wiceminister Stanisław Huskowski
wiceminister Stanisław Huskowski

– Byliśmy wtedy bardzo młodymi ludźmi. Pomysłodawcą był Władek Frasyniuk, „skoku na bank” – tak akcję nazywała peerelowska władza dokonaliśmy wspólnie z nieżyjącym już Piotrem Bednarzem i Józkiem Piniorem, pod nosem ubecji wypłaciliśmy z konta te pieniądze, kluczową rolę odegrał wtedy arcybiskup Henryk Gulbinowicz, metropolita wrocławski u którego je ukryliśmy – powiedział przed projekcją filmu Stanisław Huskowski.

Aby oddać klimat spotkania, podkreślić należy duży dystans pana Huskowskiego do fabuły filmu – reżyser nieco ubarwił akcję filmu, w rzeczywistości wyglądało to nieco inaczej. Nikt nie robił z siebie bohatera. Byliśmy opozycjonistami, tak trzeba było postąpić. Wszystko mogło się zdarzyć, trzeba było ryzykować – dodał wiceminister Huskowski.

Wiceminister Stanisław Huskowski z dr Joanną Mesjasz
Wiceminister Stanisław Huskowski z dr Joanną Mesjasz

W sali kinowej Art. Inkubatora zebrało się ponad czterdzieści osób, wśród zaproszonych gości, obecna była również pani dr Joanna Mesjasz , popierana m.in. przez PO w jesiennych wyborach samorządowych

GN

26 KOMENTARZE

  • Brawo Bielawa. O 13.25 St. Huskowski był w Dzierżoniowie w kinie Zbyszek. Z Bielawy jest relacja z Dzierżoniowa nie ma.

  • Może odniósłbyś się Tygrysie merytorycznie do pana Huskowskiego zamiast pisać głupoty?

   • Chętnie. Gość ma życiorys wporzo. Kiedy trzeba naukowiec, kiedy trzeba kombatant. Życzę mu jak najlepiej. Oczywiście prezentowałby się lepiej, gdyby pozbył się przaśnego wąsika. Ale zostawmy złośliwości na boku. Jeśli chodzi o odniesienie merytoryczne, można się zastanowić, czy ponad sześćdziesięcioletni magister fizyki, którego nie chcą na uczelni, bo nie ma dorobku, człowiek który był prezydentem Wrocławia, ale tylko przez rok, bo potem go z tych czy innych względów nie chciano, człowiek, który zielonego pojęcia nie ma o Bielawie, powinien zostać wybrany przez bielawian do Europarlamentu dlatego, że jest związany z rządzącą partią? Nie, żebym był przeciwny, ale mam wątpliwości.

   • Merytorycznie: Głosował za grabieżą OFE, za wydłużeniem wieku emerytalnego, za rządów jego partii kraj zadłużył się na poziom nie do spłacenia. Za rządów partii Pana Huskowskiego większość młodych myśli w Polsce tylko o tym, jak się wyrwać z Polski. Nie ma polskich banków, zagraniczne koncerny nie płacą w Polsce podatków itp. itd – to merytorycznie. Ale jest też sukces – wybudowaliśmy kilkaset km autostrad i dróg ekspresowych – przepłacając za nie, demolując polskie firmy podwykonawcze i na kredyt, ale zawsze 🙂

    • to ten co POpieral niszczace POlskę ustawy. Jedzie na nazwisku ojca, ktory byl bardzo porzadnym czlowiekiem

  • Tygrys zazdrościsz? Sam pewnie wyglądasz jak kupa gówna w kiblu. Stary, nie zazdrość innym.

   • Każdy sądzi według siebie, anonimie. Ale nie przejmuj się. Są zakłady kosmetyczne, które zamaskują twój szpetny wygląd.

 1. Grzebieluch złożył ręce jak do modlitwy, chyba prosi Bozię o głosy dla swojego gościa bo na wyborców to raczej liczyć nie może

  • Obyś anonimie nie odszczekiwał tych słów po wyborach. To jest drużyna która wygra wybory.

 2. Mesjaszem (pomazańcem, namaszczonym) nazywano Chrystusa, propagującego równość i szczęście. Na tych zdjęciach dopiero zauważyłem, że Mesjaszem może być gruba kobieta rządząca inwalidami udającymi strażników i sprzątaczkami wykorzystywanymi za psie pieniądze. Jak to się czasy zmieniają…

  • pani nie jest gruba tylko puszysta, znam takich którzy lubią wyłacznie puszyste panie

  • Zapomniałeś Tygrysie o tym, że oprócz zarządzania w Impelu ta pani zarządzała w jeszcze kilku innych poważnych firmach. Ma tytuł doktora, wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym i szkoliła nawet w Kancelarii Premiera i Ministerstwie Sportu i Turystyki.
   Zobacz tu:

   http://dtp-24.pl/joanna-mesjasz-burmistrzem-bielawy,58455

   Jej życiorys to m.in.:
   – Pracownik wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
   – Adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
   – Pełnomocnik Rektora ds. Zamiejscowego Ośrodka UE w Dzierżoniowie
   – Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

   Pracowała jako: Dyrektor Personalny GK Impel, Prezes Zarządu Spółki HRB, Wiceprezes Zarządu w Przedsiębiorstwie Inżynierii i Hydrotechniki TAN S.A., Członek Zarządu w Przedsiębiorstwie Przemysłu Spirytusowego POLMOS we Wrocławiu, Dyrektor ds. HORECA w Browarach OKOCIM i Browarach Dolnośląskich PIAST, Prezes Zarządu Hurtowni BIS w Lublinie i inne.

   Jest autorką kilku projektów szkoleniowych i doradczych, które realizowała na zlecenie Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz projektów realizowanych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Została powołana przez Wiceministra Gospodarki do zespołu przygotowującego rozwiązania dla kształcenia zawodowego dla potrzeb gospodarki.

   • Jakoś mało mnie to wzrusza. Kaczyński jest prawnikiem, a ma trudności z wypowiadaniem się poprawną polszczyzną. Znam rolników z Suwalszczyzny (fakt, że to potomkowie szlachty szaraczkowej), którzy mają bogatsze słownictwo, lepiej operują gramatyką i mają prawidłowy akcent. W przeciwieństwie do Kaczora.

 3. Myślałem patrząc na fotki że to jakaś impreza w domu spokojnej starości Złota Jesień… Emeryten party.

  • hahaha dobre!!!!!!!!!! rzeczywiście średnia wieku jesieni życia. Taką mamy młodzież w Bielawie

 4. A Glanowski raz u Palikota sie fotografuje raz z PO. niech sie facio okresli gdzie jest

 5. Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się teraz, zwyciężyłoby PO, uzyskując 26 procent głosów – wynika z sondażu CBOS. PiS mógłby liczyć na 21 procent poparcia. To duża różnica w porównaniu z sondażami z ostatnich dni. We wczorajszej ankiecie TNS Polska PiS miażdżył PO pięcioprocentową przewagą.

  Według sondażu, 8 procent badanych zagłosowałoby na koalicję SLD-UP, 5 procent na PSL, a 4 procent – na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego. Po 2 procent głosujących zamierza poprzeć kandydatów Europy Plus Twój Ruch oraz Polski Razem Jarosława Gowina, 1 procent chce zagłosować na reprezentantów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

  • Idziemy głosować 25 maja na Korwina-Mikke i jego ekipę! Wczoraj był inny, że PiS ma 5 pkt przewagi nad PO a Palikot wchodzi do PE. W tyłek sobie wsadźcie te sondaże.

Comments are closed.