Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

14
0
PODZIEL SIĘ

16 kwietnia uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie, uczniowie ZS Nr 2 , wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „ Nasze zdrowie w naszych rekach”.

P4160113

Na spotkanie wychowawca hufca Dorota Sikorska zaprosiła tym razem Panią Natalię Kasicę, dietetyka klinicznego, by w sposób rzetelny przekazała wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Prezentacja multimedialna i wykład prowadzony przez specjalistkę skupił uwagę młodzieży, która z zaciekawieniem wsłuchiwała się w kolejne omawiane punkty dotyczące między innymi: piramidy zdrowego odżywiania, 10 zasad zdrowego żywienia, mitów krążących na temat niektórych diet i produktów żywieniowych, suplementów diety w sporcie i w odchudzaniu.

P4160115

Zainteresowani zadawali pytania, pod kątem swojego zdrowia, wagi oraz uprawianej dyscypliny sportowej. Pani dietetyk w sposób przystępny przedstawiła swoją wiedzę, więc cele spotkania, min. rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, poznanie zachowań prozdrowotnych i kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie z pewnością zostały osiągnięte. Pani Natalia Kasica na co dzień prowadzi swoją własną Poradnię Dietetyczną w Bielawie, oferując pomoc w żywieniu dietetycznym w profilaktyce i leczeniu chorób, żywienia osób zdrowych w różnych okresach życia oraz prowadzi poradnictwo dietetyczne oraz edukację żywieniową.

Dorota Sikorska

Wychowawca ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY