Spotkanie Wielkanocne w Łagiewnikach

Spotkanie Wielkanocne w Łagiewnikach

16
1
PODZIEL SIĘ

Na pewno chłodno. Kwietniowa pogoda nas nie rozpieszcza. Tuż przed spotkaniem padał deszcz, śnieg a nawet grad. Ale prawdziwie wiosenny i wielkanocny klimat zapanował na targowisku gminnym bardzo szybko dzięki występom dzieci z naszej gminy.

EŁ 14.05 GOK165

Zabawne zajączki, kwoczki, kurczaczki i kraszanki – dzieci z przedszkola w Łagiewnikach i w Jaźwinie radośnie obwieszczały, iż wiosna i Wielkanoc za pasem. Z poważniejszym repertuarem, traktującym o naszych słabościach – grzechach – wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olesznej.

EŁ 14.05 GOK171

Występy artystyczne poprzedziło błogosławieństwo ks. Grzegorza Staniewskiego oraz życzenia wielkanocne wójta gminy Łagiewniki – Janusza Szpota oraz przewodniczącej Rady Gminy – Marii Łaskarzewskiej.

EŁ 14.05 GOK195

Po życzeniach odbyło się tradycyjne dzielenie się jajem wielkanocnym z uczestnikami spotkania. Nie zabrakło barszczu białego i wspaniałych ciast, upieczonych przez rodziców uczniów z naszych szkół. Ponadto przygotowano i rozdano bukiety z bukszpanu do wielkanocnych koszyków.

Mimo tej kapryśnej, kwietniowej pogody oraz niskiej frekwencji mieszkańców naszej gminy spotkanie odbyło się, bo celem przy organizacji tego spotkania było to, aby, każdy na nie mógł przyjść – niczego nie planując, i w dowolnym momencie wyjść. Bez żadnych zobowiązań.

EŁ 14.05 GOK200

Trzeba przyznać, że panująca atmosfera wprowadziła wszystkich uczestników w atmosferę Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy – najważniejszego święta chrześcijan.

Wesołego Alleluja!

Edyta Chmielnicka-Kozak

1 KOMENTARZ

Comments are closed.