Spotkanie popielgrzymkowe w Piskorzowie

Spotkanie popielgrzymkowe w Piskorzowie

75
0
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymi w domu

Od lat proboszcz parafii p.w. Św. Jana Nepomucena w Piskorzowie organizuje pielgrzymki autokarowe do Medjugorie. Jest to miejscowość położona w południowej części Hercegowiny, a znana jest głownie z objawień Matki Bożej z Medjugorie.

DSC02149

 

W latach 80. Była to typowa, wiejska parafia. Jednak w związku z objawieniami, ta niewielka miejscowość całkowicie zmieniła swój charakter. Pielgrzymi z całego świata odwiedzają to święte miejsce, zwłaszcza w rocznicę pierwszego objawienia, czyli 24 czerwca. Podczas tych ważnych wydarzeń, nie mogło zabraknąć mieszkańców naszego powiatu. Mimo, że miasteczko nie należy do dużych, w jego centrum znajduje się duży kościół p.w. Św. Jakuba, a w pobliżu są dwa wzniesienia – Wzgórze Objawień, miejsce pierwszych objawień, oraz Góra Krzyża, na trasie ustawiono stacje drogi krzyżowej.

DSC02126

Mimo, że w tym roku ksiądz Krzysztof Herbut zorganizował pielgrzymkę na przełomie kwietnia i maja parafianie wciąż wracają pamięcią do tego cudownego miejsca. W minioną sobotę, 12 lipca uczestnicy wyjazdu mieli okazję się znowu spotkać i wymienić swoje spostrzeżenia na tematy związane właśnie z pielgrzymką, religią, a także zaplanować kolejną wyprawę. W tym momencie należy zaznaczyć, że ilekroć proboszcz ogłasza parafianom informację dotyczącą organizacji kolejnej pielgrzymki, tylekroć miejsc w autokarze brakuje. My już dziś możemy zaplanować przyszłoroczny urlop na pielgrzymkowym szlaku.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

BRAK KOMENTARZY