Spotkanie informacyjne dla uczniów klas III

Spotkanie informacyjne dla uczniów klas III

16
0
PODZIEL SIĘ

28 kwietnia w świetlicy Gimnazjum nr 2 w Bielawie odbyły się VII Mini Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dzierżoniowskiego.

P4286199

Przed uczniami klas III swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015 zaprezentowało 9 placówek. Każdy z przedstawicieli szkół w skład których wchodzili dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie przedstawiał atuty swojej oferty, zachęcając trzecioklasistów, by właśnie ich szkołę wybrali. Stoiska placówek były dobrze przygotowane, niektóre wzbogacone o efekty pracy twórczej uczniów z danego kierunku.

P4286181

Gimnazjaliści mieli okazję zadać nurtujące ich pytanie, dopytać o szczegóły proponowanych kierunków, zapotrzebowanie na nie na rynku pracy, atmosferę panującą w szkole, wymagania nauczycieli oraz zaplecze bazy dydaktycznej. Każdy potencjalny absolwent naszej szkoły otrzymał ulotkę informacyjną.

Gimnazjaliści i tak podejmą decyzję sami zgodnie z zainteresowaniami, preferencjami i predyspozycjami, ale dobra znajomość proponowanej oferty na pewno im to ułatwi i pomoże podjąć pierwszą najważniejszą decyzje ich życiu.

Zachęcam do przeglądania oferty edukacyjnej szkół na stronie www.dolnoslaskie.edu.com.pl.

Doradca Zawodowy

Małgorzata Bieżanowska

BRAK KOMENTARZY