Spektakl „Kolacja dla głupca“

Spektakl „Kolacja dla głupca“

9
0
PODZIEL SIĘ

kolacja_dla_glupca_fot

Na tej kolacji się nie najesz, ale pośmiejesz się do syta. 9 października o godz. 19.00 w Kinoteatrze „Zbyszek“ będzie można obejrzeć sztukę „Kolacja dla głupca“. Zespół Wrocławskiego Teatru Komedia obiecuje, że będzie Państwu smakowało.

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Wygrywa ten, kto przyprowadzi najgłupszego – tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.

Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem… Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu.

Autor sztuki Francis Veber to znany francuski scenarzysta i reżyser. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z filmów ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w roli zabawnego pechowca. Według scenariusza „Kolacji dla głupca” Veber nakręcił film „Kolacja dla palantów”, który obejrzały we Francji rzesze widzów, śmiejąc się do łez.

Bilety na spektakl w reżyserii Pawła Okońskiego kosztują 40 zł na parterze, 35 zł na balkonie w przedsprzedaży, a w dniu imprezy zapłacimy za nie 45 zł. Można je nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury lub przez internet na stronie www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

kopia_kolacja_dla_glupca_plakat-media

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY