SP nr 1 na XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki

SP nr 1 na XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki

9
0
PODZIEL SIĘ

20 września uczniowie klas piątych i szóstych należący do szkolnego koła GDŚ pojechali wraz z p.Elżbietą Molendą do Wrocławia na XVII Dolnośląski Festiwal Nauki. Chcąc zgłębić tajniki wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych dzieci odwiedziły UNIWERSYTET WROCŁAWSKI – WYDZIAŁ CHEMII, który należy do wiodących ośrodków akademickich w Polsce i odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu młodej kadry chemików.

chem_1s

W pracowniach komputerowych za pomocą interaktywnej gry komputerowej uczniowie SP nr 1 przeprowadzali doświadczenia i reakcje chemiczne w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób, bez konieczności posiadania drogich odczynników czy naczyń laboratoryjnych.

chem_1s

Następnie dzieci przeszły do sali wykładowej, gdzie wysłuchały prelekcji „Poważna nauka i humor chemiczny”. Prowadząca wykład w zabawny sposób opowiadała o prawach Murphyego w chemii, niesamowitych cząsteczkach, kolorach, dymach i wybuchach. Ostatnim punktem wyprawy były laboratoria chemiczne, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych.

Ogromne wrażenie zrobiły na nich eksperymenty chemiczne dotyczące ciekłego azotu, zjawisk świetlnych, cieczy kapiącej do góry czy metali kolorowych.

chem_3s

To była niezwykle ciekawa lekcja przyrody.

UM Pieszyce

BRAK KOMENTARZY