SP 9 o oszczędzaniu energii

SP 9 o oszczędzaniu energii

16
0
PODZIEL SIĘ

euronet_sp_9

Ze 140 zgłoszonych do projektu „Euronet 50/50 max” szkół, dzierżoniowska „Dziewiątka” została wybrana do zaprezentowania działań, które mogą zainspirować innych uczestników. Przesłała jedno z najlepszych sprawozdań i 7 października podczas warsztatów w Krakowie podzieliła się swymi doświadczeniami.

Idea projektu „Euronet 50/50 max” zakłada zmniejszenie zużycia energii w budynkach publicznych poprzez zastosowanie innowacyjnej metodologii 50/50 w 500 szkołach i blisko 50 innych budynkach publicznych z 13 krajów UE. Metodologia 50/50 aktywnie angażuje użytkowników budynków w proces zarządzania energią.

7 października w Krakowie odbyły się warsztaty organizowane w ramach projektu. Zajęcia odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Podczas warsztatów poruszone zostały praktyczne zagadnienia związane z wdrażaniem metodologii 50/50 w szkołach, w tym m. in. nowe narzędzia internetowe dla szkół i gmin uczestniczących w projekcie: program do liczenia oszczędności energii, facebook projektu itd., praktyczne możliwości ograniczenia zużycia energii w budynkach szkolnych, a także wzorcowe działania proenergetyczne realizowane w wybranych szkołach zaangażowanych w projekt.

Przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie – koordynator projektu w placówce Iwona Dzwolak – zaprezentowała „Doświadczenie szkoły we wdrażaniu metodologii 50/50 – najciekawsze działania i dotychczasowe osiągnięcia”.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY