SP 9 laureatem konkursu na projekt eTwinning

SP 9 laureatem konkursu na projekt eTwinning

12
0
PODZIEL SIĘ

Projekt realizowany od października 2012 roku przez SP 9 w Dzierżoniowie „The Genius’ Log” („Dziennik pokładowy geniusza”) został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2014”. To już czwarte tego typu osiągnięcie szkoły. Nagrody wręczono 6 czerwca w Teatrze Stanisławowskim w Warszawie.

 on_the_stage

Do stolicy zaproszone zostały koordynatorki projektu: Małgorzata Krzemińska i Anna Szczepaniak oraz delegacja uczniów. Wytypowane zostały uczennice, które wykazały się największym zaangażowaniem w pracę nad projektem: Aleksandra Baran z klasy 4c, Melania Bednarz z klasy 5c, Agata Izdebna z klasy 5a i Joanna Jaśkiewicz z klasy 5c. Oprócz uroczystości w Teatrze Stanisławowskim na laureatów czekał atrakcyjny plan trzydniowego pobytu w stolicy, m. in. zwiedzanie Łazienek Królewskich, Starego Miasta oraz uroczysta kolacja w restauracji Bazyliszek.

Założeniem projektu „The Genius’ Log” było wybranie postaci, które w sposób szczególny swoimi osiągnięciami zasłużyły się nie tylko dla swojego kraju, ale również dla Europy czy wręcz dla świata. Każda ze szkół partnerskich (w sumie 14 szkół z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch i Polski) wykonała figurkę wybranego geniusza, przygotowała pracę o swoim geniuszu i list do uczniów szkół partnerskich. Następnie figurki geniuszy podróżowały po Europie według wyznaczonej trasy, odwiedzając szkoły partnerskie. Uczniowie z niesamowitym entuzjazmem przyjmowali kolejne postaci, które wręcz uczestniczyły w życiu każdej z odwiedzanych szkół – lekcje, apele, uroczystości, wycieczki… Wszystkie wydarzenia były dokumentowane zdjęciami i pracami multimedialnymi.

Atrakcyjnym elementami dla uczniów była możliwości zabierania geniusza do domu i pokazywanie mu tradycyjnych dań kulinarnych czy ciekawych miejsc. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali również prace o kolejnych geniuszach, co pozwoliło szerokiemu gronu poznać kolejne postaci. Stałym elementem projektu były wystawy o odwiedzających szkołę geniuszach oraz informacje na stronach internetowych szkół.

Dzierżoniowska SP 9 wysłała figurkę swojego patrona Mikołaja Kopernika, który w głosowaniu uczniów ze wszystkich szkół partnerskich został uznany za najwybitniejszego geniusza projektu „The Genius’ Log”.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY