Śniadanie z zajączkiem

Śniadanie z zajączkiem

12
0
PODZIEL SIĘ

Na kilka dni przed Wielkanocą swoją wizytę w Przedszkolu Językowym „Europejska Akademia Dziecka” oraz Niepublicznym Żłobku „Akademia Maluszka” w Dzierżoniowie zapowiedział „Zajączek Wielkanocny”. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Z ochotą wykonywały różne dekoracje i pisanki.

P1130337

Wykonane prace stworzyły bogaty zbiór upominków wielkanocnych, które można było nie tylko podziwiać, ale i kupić na kiermaszu wielkanocnym. Wizytę zajączka poprzedziła krótka część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków z grupy cytrynowej. Następnie wszystkich zgromadzonych gości zaproszono na uroczyste śniadanie, na którym nie zabrakło tradycyjnego jajka, kiełbasy, baby wielkanocnej, mazurków, serników oraz różnorodnych sałatek.

P1130324

Każdy rodzic został obdarowany przez swoje dziecko własnoręcznie wykonanym upominkiem. „Cytrynki” obdarowały swoich bliskich rzeżuszką z zajączkiem, „Poziomki” – rzeżuszką z kurczaczkiem, „Mandarynki” – świecznikiem w kształcie wielkanocnego baranka, natomiast najmłodsza grupa „Ananaski” wielkanocnym jajkiem zdobionym rafią i kwiatami. Po śniadaniu okazało się, że zajączek ukrył słodycze gdzieś na terenie ogrodu przedszkola. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości.

Dochód z kiermaszu wielkanocnego zostanie przeznaczony na wycieczkę.

BRAK KOMENTARZY